Skocz do zawartości
Forum

Boje się, że mam kiłę


xjsjsnx

Rekomendowane odpowiedzi

To po prostu zrób sobie badanie, które to potwierdzi, lub wykluczy. Akurat badanie na kiłę nie jest drogie. Ja właśnie wczoraj je wykonywałem i zapłaciłem za nie 35 zł. Oczywiście ceny mogą się różnić w zależności od placówki, ale raczej nie powinien być to jakiś wielki przeskok. Pamiętaj również, że istnieją też inne choroby weneryczne: rzeżączka, chlamydioza. HIV jest wirusem, a nie chorobą i można z nim żyć, jeśli przyjmuje się na stałe odpowiednie leki. Dopiero zignorowany może doprowadzić do rozwoju choroby AIDS. Warto więc wykonać pełen pakiet na choroby weneryczne. Zapytaj się swojego lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na takie badania, a jeśli z jakichś względów nie chcesz tego robić na NFZ, to możesz wykonać takie badania prywatnie. Nie wiem skąd jesteś i jak kształtują się ceny takich badań w Twoim rejonie, ale koszt całego pakietu powinien wynieść do około 300 zł. Ewentualnie możesz obniżyć koszty, wykonując badanie na HIV bezpłatnie i anonimowo w niektórych placówkach. Listę takich miejsc znajdziesz pod tym adresem https://aids.gov.pl/pkd/ . Być może Twój problem nie jest żadną chorobą weneryczną. Tak czy inaczej powinieneś udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który to zbada i w razie potrzeby skieruje Cię do odpowiedniego lekarza specjalisty. Pamiętaj, że jeśli stawką jest zdrowie i życie, to nie ma co się wstydzić, bo możesz sobie zaszkodzić, jeśli nie podejmiesz odpowiednich kroków. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...