Skocz do zawartości
Forum

Covid niszczy mi życie


Gość Paulina40

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina40

Mam na imie Paulina, mam 40 lat, ale mimo młodego wieku jestem bardzo schorowana osobą. Nie jestem antyszczepionkowcem, więc gdyby nie przeciwskazania do szczepien, to bym się zaszczepiła, ale nie moge- niestety. Problem w tym, ze juz zaczynam cierpieć z tego powodu, czuc sie gorsza. jako jedna z dwóch osób w pracy jestem nieszczepiona. Kolega sie nie zaszczepił, bo nie chce, ja natomiast nie mog.inii sie poszczepili, bo szef (firma prywatna), zapowiedział, ze nie zaszczepieni będą mieli obniżoną pensję, także zarabiam juz mniej niz zaszczepieni koledzy, a nie ukrywam, ze pieniądze sa mi potrzebne, bo jak wspomniałam- choruję i wiele wydaje na leczenie i rehabilitację, a renty nie mam, która by mi pomogła. Obawiam się, że z powodu tego moge niewinnie cierpieć, bo jak wprowadza miejsca dla zaszczepionych, to tym bardziej odbije sie to na mnie i pewnie innych nieszczepionych nie z własnego wyboru.

Odnośnik do komentarza

Szef pewnie tak straszy, nie ma prawa obniżać pensji. 

To szaleństwo szczpionkowe minie, więc nie przemuj się na zapas. 

Generalnie nie ma przeciwwskazań do szczepień, schorowanie też nie, wręcz przeciwnie. Ale  jak faktycznie u Ciebie takie jest, to postaraj się o zaświadczenie lekarskie, że u Ciebie szczepienie jest niewskazane. 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina40

Mam zaświadczenie lekarskie. Cierpie na ciezką postać zakrzepicy oraz padaczkę. W dzieciństwie byłam szczepiona kilka razy, po kazdym szczepieniu był szpital, straszne ataki padaczki, długie dochodzenie do siebie, więc wtedy lekarze odradzili mi się szczepić. Na covid chciałam, ale po wywiadzie lekarka mi odradziła, bardziej ze względu na te zakrzepice, powiedziała, że to zbyt ryzykowne, bym sobie darowała szczepienie. Szef juz pensje obnizył, więc to nie straszenie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.07.2021 o 06:11, Gość Paulina40 napisał:

ze nie zaszczepieni będą mieli obniżoną pensję,

Nie może tego zrobić, bo tego zabrania prawo pracy. Wtenczas masz prawo zgłosić ten fakt do PIP. Chyba, że zarabiasz pod stołem więcej niż na papierze, to nie ma na to rady.... 

W dniu 25.07.2021 o 08:57, Gość ka-wa napisał:

Generalnie nie ma przeciwwskazań do szczepień

Są. Słyszałam o  osobie z przeciwskazaniem, która otrzymała zaśw. od lekarza. Wystarczy przeczytać ulotkę szczepionek aby się przekonać, że jednak są jakieś przeciwskazania. 

W dniu 25.07.2021 o 17:04, Gość Paulina40 napisał:

Szef juz pensje obnizył, więc to nie straszenie.

Wystarczy zgłosić do PIP, gdyż nie ma ku temu żadnej podstawy. 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...