Skocz do zawartości
Forum

USG ciążowe, zdiagnozowane wodoglowie


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

 Ciaza pojedynoza Polozenie plodu: poprzeczne, ustawienie prawe. Czynoso serca plodu - widoczna. BIOMETRIA PLODU: BPO= 49 mm, co odpowlada 20,8 lyg. FOD = 66 mm. FL 34 mm, co odpowiada 20,3 tyg. HC (obliczone z BPD I FOD) = 182 mm, co odpowiada 20,8 tyg. AC (obliczone z LAD I TAD) = 143 mm, co odpowiada 19,5 tyg. Szerokosc komory bocznej mózgu = 16 mm (norma - do 10 mm). Cl 74% (norma 75 - 85%). CBPD = 51 mm, co odpowiada 21,5 tyg. Wapolczynniki: FL/BPD 69%, FL/HC = 19%, FL/AC= 24%, HC/AC = 127%. Przypuszazalna masa plodu (Hadiock, AC, Fl) 334 g. Przypuszczalna masa plodu (Hadlock, AC, FI, HC) = 330 g Pezypuszczalna masa plodu (Hadlock. AC, FI, HC, BPD) = 338 g. Przypuszczalna masa plodu (Hadlock, AC, FI, BPD) = 339 g. Sredni wiek ciazy obliczony z pomlarów płodu = 20 tyg Termin porodu obliczony z pomiarów: 8 12.2021 ANATOMIA PLODU: Siwierdzono wystepowanie nieprawidlowości, Mózg - izolowane wodogłowie; szprokość komory bocznej mózgu - 16 mm Do (onuny oury LOKALIZACJA LOŻYSKA: sciana przednla. losd plynu owodniowego - prawidłowa. 

 

Dzień dobry. Mam na imię Paulina i jestem załamana i proszę o poradę co w takim stanie zrobić..... Była zrobiona amniopunkcja a wynik wyszedł "prawidłowy". Na chwilę obecną każą mi czekać i obserwować ale chciałam zapytać czy można zrobić coś jeszcze oprócz czekania bo jak wiadomo czekanie jest najgorsze... W 18 tygodniu rozmiar komory bocznej był wielkości 13mm a po 2 tygodniach urósł do 16 a następne USG mam za 3 tygodnie.

 

Byłabym wdzięczna za każde propozycję i sugestie co można byłoby jeszcze zrobic i do kogo ewentualnie się udać.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...