Skocz do zawartości
Forum

Ile tak naprawdę zarabiacie?


Gość Dabi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierzę w oficjalne wersje, które podaje GUS i tyle co ma się na papierku. 

Wiadomo, że w Polsce nie ma lekko jednak odnoszę wrażenie, że ludzie zarabiają dużo więcej niż mówią. Sama również nigdy się nie chwalę zarobkami. Prawda jest jednak taka, że moja pierwsza wypłata to było jakies 300zl więcej niż najnizsza krajowa. Obecnie moja sytuacja zarobkowa się poprawiła i dostaje od 5000zl do 6500zl netto. Mimo to nie widzę jakiejś ogromnej różnicy w swoim życiu na co na pewno wpłynęła między innymi inflacja. Żyje sama, mam małe mieszkanko, które dostałam w spadku. Niedawno kupiłam sobie 10letni samochód na który musiałam wydać wszystkie swoje oszczędności. Na remont już mnie nie stać. Może nazbieram za kilka lat. Co jednak widzę? Wszyscy na około kupują lub budują nowe domy i jeżdżą nowymi samochodami, a np moja koleżanka ma droższy trawnik i polbruk na podwórku niż moje całe mieszkanie. 

Jak żyć? 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Grażyna

Każdy żyje jak mu ekonomia  umozliwia. Nie rozumiem liczenie komuś kto ile ma skąd ma i za co ma. 

SA tacy co całe życie slizgali sie na codzej kieszeni i rolowali rodzinę na żywca udając miłość rodzinną.

Sa tacy co umieją sobie radzić długoterminowo, nie tak aby tu i teraz wziąść pożyczkę i nie wiedząc skąd ja oddać. JEST POWIEDZENIE KAŻDY ORZE JAK MOŻE. ZDOLNOŚCI KAŻDY POSIADA RÓŻNE I W ZALEŻNOŚCI OD UMIEJĘTNOŚCI TAK DZIAŁA TA CAŁA MACHINA. 

JEDNEGO NIE MOGĘ POJĄĆ, DLA CZEGO W LUDZIACH TYLE ZAWIŚCI, BRAK ZROZUMIENIA. 

LICZĄ CUDZE DOBRA SKUPIAJĄ SIĘ NIE NA TYM CO TRZEBA, ZAMIAST DZIAŁAĆ W SWOIM IMIENIU I NIE TRACIĆ CZAS NA ANALIZĘ CUDZYCH SUKCESÓW. POWINNI ROBIĆ KASĘ, A RACZEJ DOJŚĆ DO SPOSOBU OSIĄGNIĘCIA GO W TAKI SPOSÓB JAKI IM DAJE MOŻLIWOŚĆ KREATYWNOŚCI. CHODŹBY ROBIĆ KROCHMAL Z KARTOFLI, TO ZAWSZE WYRÓB SWÓJ I EKOLOGICZNY. ?

Odnośnik do komentarza

Żyj tak jak ci dobrze. Nie musisz żyć tak jak wszyscy dookoła. Dobrze że zarabiasz więcej, ale pamietaj nie chwal się szczególnie znajomym. Jeżeli dajesz radę sama, to znaczy że też umiesz oszczedzać. Obecnie w Polsce dobrze aby odkładać na emeryturę bo pewnie wiekszość dzisiaj średniolatków jej nie bedzie mieć. Także żyj tak jak tobie dobrze. A co do zarobków to Polacy zarabiają zdecydowanie za mało. Jesteś osobą która zarabia w Polsce 6 tys, gdy tymczasem ogromna liczba Polaków żyje z najniższej krajowej lub wyjeżdża zarabia i przywozi do kraju. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Właśnie jakoś trudno mi uwierzyć, że tak dużo osób zarabia najniższa krajowa itp. Odnoszę wrażenie, że wszyscy na około radzą sobie lepiej ode mnie. Co do oszczędzania to faktycznie potrafię trochę oszczędzić, jednak co z tego skoro wszystkie swoje oszczędności musiałam wydać na samochód. Teraz znów zbieram ale będę musiała zrobić remont. Wydatków jest cała masa, nie ma szans odłożyć czegoś na emeryturę. 

Odnośnik do komentarza

Mam emeryturę 3900 na rękę. Mieszkam sam. Mam czteroletni dobrej marki samochód. Jeżdżę na narty i latem do Chorwacji. W sumie mam wszystko co jest mi potrzebne. Odżywiam się zdrowo a żyję higienicznie. Gram regularnie w tenisa i jeżdżę na rowerku. Czuję się silny i zdrowy. 

Inflacji się nie boję.

Niczego się nie boję. Boję się Boga i pieprzonych liberałów. 

Nie ma co bredzić, że jest źle bo pracownikom i emerytom  nigdy nie było tak dobrze jak jest dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...