Skocz do zawartości
Forum

postanowiłam zmienić nawyki.


Gość TyldaM

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Chciałam się tutaj trochę pochwalić (choć jeszcze nie ma czym), ale może zmobilizuje mnie to do dalszej pracy. Otóż, chciałabym schudnąć parę (dosłownie) kg i w związku z tym chyba pierwszy raz w życiu korzystam z "gotowej" diety. Tzn, mam jakies pojęcie na temat zdrowego odżywiania, ale samo pojęcie bez planu co danego dnia mam jeść na nic się zdało a do tego siedzący tryb życia...Znalazłam w internecie plan diety dla kobiety w moim wieku, opracowany przez dietetyczkę. Powiem szczerze, że podoba mi się. To dopiero początek bo zaledwie 2 dzień, ale jest mi tak łatwiej. Postanowiłam, że wszystko co zjem "poza planem" będę sobie zapisywać, żebym później widziała, skąd moje kg ?

Nawet prosta zupa warzywna  (trochę ją przerobiłam, bo akurat brokułu nie miałam) okazała się być smaczna. Głodna nie chodzę, chociaż u mnie problemem było zajadanie stresu drobnymi przekąskami pomiędzy posiłkami. Plan diety jest tylko na tydzień, do tego są przepisy. Później jest przerwa i można zwiększyć kaloryczność do 1800kcal. Na te chwilę nie planuję iść do dietetyka. Nawet dziś od dłuższego czasu pierwszy raz poszłam na rower.  Ostatnio czytałam w pewnej, mądrej książce, że nawet poprawa naszego wyglądu pozytywnie wpływa na poczucie wł wartości. A ja lubię sprawdzać;) Mam nadzieję, że dam radę. Mam postawiony wydaje mi się rozsądny cel. 
Czy ktoś z Was może w to lato również ma podobne plany? Co robicie, jak sobie radzicie? 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza

Na dłuższą metę z reguły się nie sprawdza taki sposób, bo jest zarzucany. 

Ja preferuję poniedziałkowe posty, jak to nazwałam, raz w tygodniu przez trzy miesiące letnie, można sobie odmówić jedzenia, tylko pić, wodę, soki owocowe, soki warzywne, ew. letnie sezonowe owoce. Automatycznie po tym, w tygodniu mniej się je, dlatego waga spada. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...