Skocz do zawartości
Forum

Czy ja zwariowałam?


Gość Anetka1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anetka1992

Cześć. Potrzebuję pilnej porady. Pomieszkuję u mojego przyszłego męża od dwóch lat wraz z jego rodzicami i bratem. Ślub już niedługo. Ze szwagrem oczywiście mamy na pieńku. Jest alkoholikiem i po nadużyciu alkoholu potrafi być opryskliwy oraz wszystkich krytykować i wyzywać. Tesciowie jak to jego rodzice wszystko wybaczą, ale ja niestety nie potrafię... mój narzeczony również ma do niego takie samo nastawienie jak ja ponieważ jest darmozjadem i niszczycielem. Szwagier jest można nazwać kawalerem ponieważ każdy jego "związek" konczyl się fiaskiem z powodu alkoholu. Oboje z narzeczonym chcielibyśmy tu zamieszkać u tesciow i stworzyć rodzinę lecz problem jest w tym ze również musielibyśmy mieszkać wspólnie ze szwagrem z którym w ogole nie rozmawiam. Natomiast szwagier czasami ma takie zagrania ze podlizuje się rodzicom i próbuje ugrać człowieka idealnego wszystko po to aby on tu zamieszkał a nas stąd wygnał. Nie wiem w jaki sposób to rozegrać, ponieważ teciowi brakuje kilku lat do emerytury a my chcielibyśmy kontunowac biznes lecz teść nie potrafi się stanowczo określić kto przejmie firmę mowi jedynie ze to wszystko moje i narzeczonego... obawiam się że szwagier ugra to tak ze później zostaniemy na lodzie. Potrzebuję porady jakie byłoby najlepsze wyjście z sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Jednataka

Jak dobrze zajmujecie sie firma, to nie wydaje mi sie zeby tesc chcial przepisac firme na brata meza ktory jest alkoholikiem. Niech przepisze na was, a szwagra no jakos bys musiala zniesc. Moze namowilby sie na leczenie, jak trudno by ci go bylo zniesc to zamieszkajcie gdzies blisko tesciow. Innego rozwiazania nie widze

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Anetka1992 napisał:

Nie wiem w jaki sposób to rozegrać

Nie możesz nic rozegrać, jak nie masz żadnych kart w ręku. 

Będziecie żyć w zawieszeniu, dopóki/jeśli teść nie zdecyduje się przepisanie firmy Twojemu  narzeczonemu, bo Ciebie raczej nie ujmie w akcie darowizny, choć będzie nazywało się, że to wasze, bo jesteś jego żoną. 

Po drugie szwagra nie wyrzucą z domu, dlatego powinniście i tak już teraz myśleć o budowie/kupnie domu/mieszkania, a nie myśleć o mieszkaniu z teściami, to wszystkim wyjdzie na zdrowie. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...