Skocz do zawartości
Forum

Marzę by poznać takiego faceta.


Gość 93030

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.07.2021 o 10:54, Gość Dariusz napisał:

Każdy ma swoje ideały.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

W dniu 12.07.2021 o 10:54, Gość Dariusz napisał:

zarzucanie

Nie zauważyłam w wątku zarzucania. Powtórzę, że wg mnie wyrażanie własnego zdania nie jest krytyką. Problemem jest to, że ktoś czyjeś odmienne zdanie odbiera jako krytykę. Częste i dość charakterystyczne wśród osób z niewysokim poczuciem wartości. Idąc Twoim tokiem myślenia, ja mogę uznać, że zarzucasz mi to że autorce zarzucam ? co nie jest oczywistą oczywistością ? 

W dniu 12.07.2021 o 10:54, Gość Dariusz napisał:

I właśnie to jest krytyką jej wymagań

Nie, to nie jest krytyka gdyż użyłam słów "moim zdaniem". Wyrażam po prostu własne zdanie. I proszę Cię Darek... weź się znów nie uruchamiaj ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.07.2021 o 11:53, Gość Dariusz napisał:

Nie chodzi o rozczarowanie i marzenia tylko o chemię.

Autorce chodzi właśnie o marzenia, zgodnie z tytułem wątku. Nie owijaj kota ogonem ?  No chyba, że Ty mówisz o sobie, własnych doświadczeniach i o chemii. Bo autorka wyraźnie pisze o marzeniu. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Chodzi jej o to, że nie może nikogo znaleźć, a nie zadowoli się byle kim i wymieniła cechy, które jej nie odpowiadają. Nie przyczepiaj się do słów, których użyła. Kiedy ktoś czegoś nie ma i bardzo tego pragnie, to marzy o oczywistościach.

32 minuty temu, Javiolla napisał:

Problemem jest to, że ktoś czyjeś odmienne zdanie odbiera jako krytykę. Częste i dość charakterystyczne wśród osób z niewysokim poczuciem wartości.

Odmienne zdanie może iść w parze z krytyką. Podważam jej zasadność. Idąc Twoim tokiem rozumowania mam niewysokie poczucie wartości, bo zauważyłem krytykę i nazywam ją po imieniu.

35 minut temu, Javiolla napisał:

Idąc Twoim tokiem myślenia, ja mogę uznać, że zarzucasz mi to że autorce zarzucam ? co nie jest oczywistą oczywistością

Może właśnie o to chodzi, że Twoje zarzuty nie są trafne?

18 minut temu, Javiolla napisał:

No chyba, że Ty mówisz o sobie, własnych doświadczeniach i o chemii. Bo autorka wyraźnie pisze o marzeniu. 

Marzenia są właśnie związane z chemią. Realizujesz to o czym marzysz i czujesz się spełniona, nie realizujesz tego i czujesz się winna, albo nie wiesz czego pragniesz i czujesz pustkę. Niektórzy doświadczają różnych stanów na zmianę albo mają paranoje.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Gość Dariusz napisał:

Marzenia są właśnie związane z chemią.

Niby w którym miejscu? Do chemii to daleko, bo można spotkać swój "ideał" i tej chemii  nie będzie z jednej lub drugiej strony, lub w ogóle. Do chemii nie jest potrzebny "ideał", bywa wręcz odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.06.2021 o 17:13, Gość 93030 napisał:

Aha no i oczywiście  szczery do bólu. W drobnych i w większych sprawach. Żadnego fochania się  czy innych ukrytych wad które wiadomo że są niewygodne dla kobiety. 

autorko, chcesz faceta, ktorego bedziesz mogla trzymac jak "podnozek", a ktory nie pisnie slowka, kiedy ty bedziesz miec gorszy dzien (bo jego chec na skes wtedy nie liczy sie), licza sie tylko twoje potrzeby, ma dobrze zarabiac, abys mogla wydawac jego pieniadze (jego zdanie na ten temat nie liczy sie), wtedy twoj poddany bedzie calkowicie uzalezniony twoim urokiem i zgodzi sie abys mogla nie pracowac, zakazywac mu sesku kiedy nie masz ochoty (bo brzuch boli), robic mu wyrzuty ze jest zboczony (ale jemu nie wolno puscic focha) i obrazac go przy jego znajomych. Fajna historia. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2021 o 22:15, Gość ka-wa napisał:

Niby w którym miejscu? Do chemii to daleko, bo można spotkać swój "ideał" i tej chemii  nie będzie z jednej lub drugiej strony, lub w ogóle. Do chemii nie jest potrzebny "ideał", bywa wręcz odwrotnie. 

Mózg działa tak, że marzenia są związane z chemią, która wydziela się w mózgu w konkretnych miejscach. Nie można spotkać ideału żeby nie było chemii, bo wtedy nie byłby to ideał.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.06.2021 o 10:12, Gość 93030 napisał:

Gdzie szukać takich? Wiem mogą być wszędzie ale gdzie zwiększyć swoje szanse żeby szybko 'wyhaczyc' takiego chlopaka

Chciałabym chłopaka który uprawia seks tylko i wyłącznie w związku i najlepiej żeby był prawiczkiem z wyboru bo ma wymagania co do partnerki i żadna ich nie spełniła. (oczywiście wymagania podobne do moich, wierzę że istnieją podobni ludzie do mnie). W związku wierny, współpracujący, mający jak najlepsze intencje i traktujący mnie wyjątkowo, tak jak żadnej innej kobiety. Żeby cieszył się i doceniał ta relacje i walczył o nią. 

Żadnych wieśniackich czy obleśnych zachowań, nie może być głupkowaty bo tego też nie zniosę. Pewny siebie ale nie do przesady. Potrafiący przyznać rację, mający chęci do zmian czy to siebie czy otoczenia, nieapatyczny. 

chyba cie pogieło, nie ma takich facetów

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Gość Dariusz napisał:

Nie można spotkać ideału żeby nie było chemii, bo wtedy nie byłby to ideał

 Ideałów nie ma, są to tylko idealizacje w marzeniach. 

13 godzin temu, Gość Dariusz napisał:

Mózg działa tak, że marzenia są związane z chemią

Jakby tak patrzeć, to jesteśmy jedną wielką chemią, a tu mówimy o chemii, do konkretnej osoby, nie do mrzonki, to tak jakby zakochać się w kimś kto nie istnieje, to już jest chore. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2021 o 21:43, Gość Dariusz napisał:

Nie przyczepiaj się do słów,

Proszę Cie, przecież Ty też się czepiasz, w zasadzie w każdym wątku. Przyganiał kocioł garnkowi ?

W dniu 13.07.2021 o 21:43, Gość Dariusz napisał:

Idąc Twoim tokiem rozumowania mam niewysokie poczucie wartości, bo zauważyłem krytykę i nazywam ją po imieniu.

Nie to nie jest mój tok myślenia. Jeśli masz niewysokie poczucie wartości, to w konsekwencji odbierasz jako krytykę wszystko co nie jest zgodne z Twoją wizją. Podam przykład: pewna osoba dzwoni do mnie z problemem, pyta co ja o tym myślę i co bym zrobiła. Kiedy się wypowiem, że ja na jej miejscu zrobiłabym tak i tak, że wg mnie to wygląda tak i siak.... to jest obraza majestatu. Dlatego, że mam inne zdanie i postąpiłabym inaczej, że jak ja mogłabym tak zrobić, że niby sugeruję jej, że jej pomysł jest do kitu, że nie ma racji, że się nie zna itp ?  Ok, to niech zrobi jak chce, to po co się pyta? Ah wiem, w zamyśle oczekuje przytaknięcia i poparcia ją bez względu na to jakie jest moje zdanie. Tylko niech się wtedy nie pyta ? I jeszcze to, że każdy ma inny charakter i postąpiłby inaczej w identycznej sytuacji. Gdy jest odwrotnie to ja się nie obrażam i nie oburzam, bo rozumiem, że ona może mieć inne zdanie i nie czuję się krytykowana tylko dlatego, że ona ma inne zdanie. Należy tu zwrócić uwagę, że w ten sam sposób rozmawiam z każdym człowiekiem i inna osoba jakoś tego tak nie odbiera. Ja wiem dlaczego, bo znam te osoby i pierwsza ma bardzo niskie poczucie wartości, do czego sama się przyznaje. Zresztą odbiera wszystko jako działanie przeciw niej, wszystko co jest inne niż jej wyobrażenie, a druga osoba zna i docenia swoją wartość i nie ma z tym problemu. I to jest mój tok myślenia, że stosownie do poczucia własnej wartości odbieramy drugą osobę. 

W dniu 13.07.2021 o 21:43, Gość Dariusz napisał:

Może właśnie o to chodzi, że Twoje zarzuty nie są trafne?

Nie, bo to nie są zarzuty ? To moje spostrzeżenia, jako osoby postronnej. Może nawet nietrafne, ale spostrzeżenia i odczucia, a nie zarzuty i krytyka ?  Subtelna różnica, a ja się z niej zrobiła afera ? 

W dniu 13.07.2021 o 21:43, Gość Dariusz napisał:

Marzenia są właśnie związane z chemią.

W takim razie przeczysz sam sobie, bo napisałeś: "Nie chodzi o rozczarowanie i marzenia tylko o chemię" ale nie ma tematu. Ja dalej nie wnikam. 

W dniu 13.07.2021 o 22:15, Gość ka-wa napisał:

Do chemii to daleko, bo można spotkać swój "ideał" i tej chemii  nie będzie z jednej lub drugiej strony, lub w ogóle.

Otóż to. Nawet tu na forum był raz temat, że kobieta znalazła swój rzekomy ideał, wręcz spełnienie marzeń, a nie było chemii ani miłości. A niby miał wszystko o czym marzyła ?  i pytała dlaczego tak się dzieje i co ma zrobić.  

 

 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...