Skocz do zawartości
Forum

Kłótnie w związku przed ślubem


Gość Roman91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Za miesiąc mamy ślub. Od miesiąca miesKamy razem. Ostatnio dużo na głowie, mieszkanie, przygotowanie do ślubu. W naszym związku zdarzają się kłótnie jak w każdym związku, ostatnio jest ich więcej. Problem jest taki że jak zaczniemy się kłócić to bardzo ciężko dojść do porozumienia. Narzeczona trzyma się cały czas swojej racji, nie chce odpuścić w kłótni. Ja tak samo. Nie wyglądają te kłótnie najlepiej. Ja jestem nerwowy często podnoszę głos, jej się to nie podoba, nie życzy sobie tego. Jesteśmy razem 5 lat.  Jak w kłótni znaleźć porozumienie? Narzeczona często źle odbiera to co do niej mówię. Kiedy chce jej coś wytłumaczyć to mówi że nie muszę jej tłumaczyć jak małemu dziecku i także ciągle czuję się gorsza ode mnie nie wiem w ogóle czemu. Jak rozwiązać takie konflikty? Ja sam też źle robie jestem też uparty ale musimy coś z tym zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najlepiej odłożyć ślub, bo szydło z worka wychodzi jak się razem mieszka, więc trzeba to było zrobić dużo wcześniej. 

Chyba, że cale życie chcecie drzeć koty... 

Jak już teraz trudno dojść wam do porozumienia, to co będzie dalej, bo problemy dopiero przed wami... 

Podnoszenie głosu świadczy o braku argumentów, braku szacunku, ale takie, nie inne macie charaktery. Nie da się tego zmienić, ale pracować nad sobą zawsze warto. Pamiętać też trzeba o kompromisach. Są takie poblikacje, jak się kłócić, doszkalajcie się wspólnie lub skorzystajcie z terapii dla par. 

Nie jest prawdą, że wszyscy się kłócą, tym bardziej ząb z ząb, bo musieli by się pozabijać?

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.06.2021 o 09:46, Gość Roman91 napisał:

W naszym związku zdarzają się kłótnie jak w każdym związku

Tego typu tekst niezmiennie mnie zawsze zadziwia. Nie w każdym związku są kłótnie!!! To nie jest normalna kolej rzeczy. Skąd takie przekonanie? Może to po prostu usprawiedliwianie? 

W dniu 29.06.2021 o 09:46, Gość Roman91 napisał:

Jak w kłótni znaleźć porozumienie?

Zadałabym inne pytanie, jak się nie kłócić! 

W dniu 29.06.2021 o 09:46, Gość Roman91 napisał:

ale musimy coś z tym zrobić.

To zróbcie coś aby nie zaczynać się kłócić. Skoro wiesz jakie popełniasz błędy, panuj nad sobą, pracuj nad sobą. Nie ma innej drogi. Trudno oczekiwać, że partnerka się zmieni skoro sam nie zamierzasz się zmienić. Trudno oczekiwać cudów, ze ktoś przyjdzie do was i pstryknie palcami i będzie wszystko ok ? 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...