Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zaburzenia psychiczne


Gość Alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki problem ze nie odczuwam swojej osoby, codzienne życie wykonuje jakby z automatu, jak coś mówię to nie czuję tego że ja to mówię. Podczas rozmowy z kimś czuje jakby mnie nie było ale odpowiadam normalnie. Czuję obcość swojego otoczenia chociaż wiem kim są dla mnie. Brakuje mi emocji, w głowie czuje pustkę totalnie nic. Czy to psychoza czy coś innego. Czasami miewam ataki takiego oddalenia obrazu. 

Odnośnik do komentarza
Gość zaslonka

Mi tu najbardziej pasuje odrealnienie, derealizacja. To taka obrona mózgu na zbyt dużą ilość bodźców. Organizm potrzebuje odpoczynku. Czy miałeś/aś ostatnio jakieś trudne przejścia, stresy, lub masz przewlekłe stresy? Oczywiście pierwsza sprawa to udać się do lekarza i mu to wszystko opowiedzieć. Zleci zapewne badania krwi, tarczycę, niedobory elektrolitów bo takie rzeczy też mają wpływ. Przechodziłam to samo i potrzebowałam dużo spokoju i odpoczynku i pomalutku wróciłam do normy. Ale do lekarza koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość zaslonka

Dodam jeszcze, że ja to zawsze porównywałam do stanu, jakbym się obudziła przed chwila z bardzo głębokiego snu i potrzebowałam chwili żeby ogarnąć na jakim świecie żyję tylko to ogarnianie trwało trochę dłużej bo kilka miesięcy ? lub do stanu jak się ma wysoka gorączkę. Wtedy wszystko tez jest takie przytłumione i człowiek się czuje jakby dostał patelnią w głowę. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość zaslonka napisał:

Dodam jeszcze, że ja to zawsze porównywałam do stanu, jakbym się obudziła przed chwila z bardzo głębokiego snu i potrzebowałam chwili żeby ogarnąć na jakim świecie żyję tylko to ogarnianie trwało trochę dłużej bo kilka miesięcy ? lub do stanu jak się ma wysoka gorączkę. Wtedy wszystko tez jest takie przytłumione i człowiek się czuje jakby dostał patelnią w głowę. 

Byłem u neurologa, podejrzewa powikłania po covid, 9 czerwca mam tomograf i strasznie się boje 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość zaslonka napisał:

A przechodziłeś ciężko covid? 

Dobrze, że masz to badanie, wykluczy się mam nadzieję jakieś choróbsko.

Tak średnio, smak straciłem na 3 tygodnie, a węch na 1,5 miesiąca. A strasznie się boje o nowotwór 

Odnośnik do komentarza

Tez mialem takie odczucie ,,bycia obok,, po covidzie-przeszedlem srednio, leczac sie w domu. Teraz, po pol roku, dopiero odczuwam poprawe samopoczucia. Duzo vit z grupy B, magnez, potas, wysypiac sie, kontakt z natura i cierpliwości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...