Skocz do zawartości
Forum

uporczywy trądzik


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja

Mam 18 lat i straszny trądzik na twarzy, plecach i dekolcie. Padła propozycja od ginekologa by przepisać na to pigułki antykoncepcyjne, dermatolog tak samo uważa, ale czy to ma zastosowanie długoterminowe? No bo powiedzmy będę brać z rok, 2 lata i odstawie i co trądzik powróci?

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale tak się faktycznie dzieje. Właśnie dlatego powinniście w pierwszej kolejności dobrze zastanowić się nad tym, w jaki sposób moglibyscie najskuteczniej przeprowadzić leczenie trądziku. Sporo rzeczowych informacji znajdziecie na ten temat w https://www.dermoklinika.pl/dermatologia/choroby-skory/tradzik dlatego też koniecznie tam zajrzyjcie. Czuję, że w ten sposób będziecie w stanie o wiele lepiej poradzić sobie z tym uciążliwym problemem.  

Odnośnik do komentarza
Gość trądzik

Ja na własnej skórze mogę potwierdzić magiczne działanie oleju z konopi w walce z trądzikiem i łuszczycą ! Próbowałam różnych drogich i tanich kremów (ba! nawet antybiotyków zaleconych przez dermatologa) ale po namowie szwagierki postanowiłam wyrzucić wszystko i zastąpić moje kosmetyki olejami. Postawiłam na olej z konopi, z pestek malin i jojoba ale tym najważniejszym był olejek z konopi z CBD używałam 5 %   Oczekiwanie na efekty zajęło sporo czasu ale dziś po roku stosowania moja tłusta cera z tysiącem niedoskonałości stała się cerą normalną bez żadnych (!) wyprysków i przetłuszczających się miejsc.
Dodatkowo mam łuszczycę  i aktualnie zaczynam przygodę z maścią konopną 24% Retter (do tej pory używałam naturalnych balsamów ale w okresie nasilenia choroby  nie dają rady utrzymać skóry w dobrej kondycji)  Maść zaczęła działać po 3 dniach stosowania zmiany zmniejszyły się o 20  %   cena też rozsądna bo 36,90zł dostałam maść i olejek kupiłam  w sklepie Konopna Farmacja Poznań ale mają też online https://konopiafarmacja.pl/krople-cbd/95-olej-cbd-5-essenz-15-ml.html
P.S.Co najśmieszniejsze dermatolodzy odradzają używania olejów bo "zapychają" skórę i pogarszają stan. Bzdura... dobrze dobrany olej może zdziałać cuda ?

 

Odnośnik do komentarza
Gość marlena433

Ciężko zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry przy kuracji na trądzik, dlatego warto szukać odpowiednich rozwiązań i sprawdzonych kosmetyków. W moim przypadku takim kosmetykiem okazał się Keracnyl Repair , który nawilżył moją skórę, ale nie wpłynął na całą kurację. Wybrałam go wspólnie z Panią dermatolog.

Odnośnik do komentarza

Przy trądziku przede wszystkim trzeba odpowiednio nawilżać skórę. Ja muszę przyznać, że próbowałam już chyba wszystkiego... Ale ostatnio miło się zdziwiłam, bo użyłam kosmetyku mojej współlokatorki, oleju konopnego do ciała Hermz https://hermzlabs.pl/collections/frontpage/products/healpsorin-body-oil-30ml i powiem Wam, że bardzo fajnie wyciszył trądzikowe stany zapalne (mimo, że jest dedykowany łuszczycy).

Odnośnik do komentarza

Myślę że należy zacząć od diety. Odstawić cukier . Ograniczyć biała mąkę i na początku owoce. Wzbogacić dietę w kwasy omega 3, czyli poza rybami jeść siemię lniane i nasiona chia. Smażone zastanowić pieczonym. Mniej nabiału, więcej warzyw. Posiłki wzbogacać dobrymi olejami np. oliwą z oliwek, olejem lnianym, lub olejem z wiesiołka.

Dobre terapie dermatologiczne w celu leczenia trądziku przeprowadzane są również tutaj:
https://centrum-mk.pl/

Jest to centrum medycyny konopnej.

Odnośnik do komentarza

Mnie uratowała antykoncepcja! Miałam mega trądzik i dopiero dzięki tabletkom drovelis udało mi się pozbyć pryszczy. Nie pojawiają się nowe, mam gładką cerę jak nigdy. A brałam i inne leki wcześniej i bez efektów. 

Odnośnik do komentarza
Gość Ziemka34
W dniu 27.02.2022 o 21:08, Gość zizka napisał:

Mnie uratowała antykoncepcja! Miałam mega trądzik i dopiero dzięki tabletkom drovelis udało mi się pozbyć pryszczy. Nie pojawiają się nowe, mam gładką cerę jak nigdy. A brałam i inne leki wcześniej i bez efektów. 

ciekawe, tego nie próbowałam. A z tymi ranami potrądzikowymi to ktoś stosował ten Contractubex? Długo trzeba smarować?

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.03.2022 o 13:51, Gość Ziemka34 napisał:

ciekawe, tego nie próbowałam. A z tymi ranami potrądzikowymi to ktoś stosował ten Contractubex? Długo trzeba smarować?

zalezy jakie masz te blizny i jak dawno temu się zagoiły. Ale miesiąc, dwa powinny zniknąć

Odnośnik do komentarza
Gość Boho Chic

Wizyta u dermatologa i kosmetyczki to podstawa, ale mi na przykład, bardzo pomogła kuracja kolagenem, jako wsparcie leczenia. Samo leczenie jak i późniejsza praca nad rozjaśnieniem blizn, fantastycznie zostały wsparte przez serię Beauty Collibre

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...