Skocz do zawartości
Forum

Gość o...n

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Elin. Wcześniej brałam Vibin, ale zmieniłam ze względu na skutki uboczne. Ostatnio zapomniałam wziąć 15 tabletki z blistra, co skutkowało wzięciem 15 i 16 tabletki razem, czyli upłynęło 24h od zapomnienia. Natomiast ok. 5-6 dni przed zapomniana tabletka była próba stosunku z moim partnerem, tj. chłopak próbował wsadzić mi penisa, aczkolwiek po kilku sekundach stwierdziłam, ze czuje się niekomfortowo, wiec skończyło się na tym, ze wsadził jego początek i po kilku sek. wyciągnął. Na tym skończyła się nasza próba stosunku tamtego dnia. Oczywiście z racji tego, ze zapomniana była tabletka z 3 już tygodnia polaczylam dwa opakowania ze sobą, jestem w trakcie brania kolejnego. Ale nie daje mi spokoju myśl, czy jest ryzyko ciąży? Wszystkie tabletki przed zapomniana i po niej brałam regularnie, natomiast nigdy z chłopakiem nie uprawiamy seksu do końca, tj. chłopak nigdy nie kończy w środku. Czy jest możliwość, aby ten preejakulat jakimś cudem z wejscia do pochwy zatrzymał się tam i przetrzymał te 5 dni? Czy owulacja mogła nastąpić tego samego dnia?

Odnośnik do komentarza

Nie truj się tym. Ja już dawno zaufałam metodzie objawowo- termicznej. Jak każda inna metoda wymaga reguły, przy tabletkach też jest przecie konieczne by regularnie przyjmować pigułki. Jest wiele urządzeń, które pomagają kontrolować cykl, ja korzystam z termometru owulacyjnego mySense i jestem zadowolona

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka wątku
10 godzin temu, Gość Karolina napisał:

Nie truj się tym. Ja już dawno zaufałam metodzie objawowo- termicznej. Jak każda inna metoda wymaga reguły, przy tabletkach też jest przecie konieczne by regularnie przyjmować pigułki. Jest wiele urządzeń, które pomagają kontrolować cykl, ja korzystam z termometru owulacyjnego mySense i jestem zadowolona

 Cudownie, ale nie o to było pytanie. Nigdy w życiu nie zdecydowalabym się na „metodę kalendarzyka”, ani seks przerywany, ponieważ nie wyobrażam sobie być w ciąży. Już wole „truć się” tabletkami, ale mieć zabezpieczenie. Poza tym, jak już wspomniałam, nie o to pytałam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...