Skocz do zawartości
Forum

Straszą mnie rakiem!


Gość mariola

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i palę papierosy od jakiegoś czasu- ok. pól roku. Lubię palić, nie przeszkadza mi ten nałóg, ale moja rodzina która nie pali ciągle mi o tym gada, strasza mnie ze zachoruję na raka płuc a ja znam mnóstwo osób palących od lat i raka płuc nie mają.Czy znacie kogoś kto pali i zachorował na raka płuc? Bo ta teoria wydaje mi sie naciagana.

Odnośnik do komentarza

Rak nie rak, zależy od predyspozycji, ale szkoda zdrowia i pieniędzy na papierosy, na pewno szkodzą organizmowi w różnym stopniu, do tego uzależniają. Potrzebne Ci to? 

45 minut temu, Gość mariola napisał:

Czy znacie kogoś kto pali i zachorował na raka płuc?

Znam nie jednego, jak ma to do Ciebie przemówić. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gość Uhuhu napisał:

16 lat i pali od pół roku.

To jest najgorszy wiek, jesli chodzi o używki, zaczyna się od ciekawości, spróbowania, raz, drugi i już leci... 

9 minut temu, Gość Uhuhu napisał:

Niezła patuska

Nie, to może dotyczyć każdego nastolatka, z tzw. dobrej rodziny też. 

Odnośnik do komentarza

Znałam, dwie już nie żyją. Zmarły oczywiście na raka płuc. Jednak palących znam więcej, i nie oznacza, że każdy się nabawi akurat raka, ale np. astmy (znam jedną) i innych chorób.

Pytanie czy Ciebie naprawdę trzeba straszyć, abyś logicznie pomyślała??? Nie masz innych rzeczy jakie lubisz, tylko akurat palenie? Znajdź sobie pasję, zmień środowisko rówieśnicze na niepalące, zajmij się czymś mądrym.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...