Skocz do zawartości
Forum

Rozmowa z samym sobą.


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć przychodzę do was z pytaniem czy często rozmawiacie z sobą w myślach.Ostatnio zauważyłem to u siebie i muszę przyznać zaniepokoiło mnie to,jednym z przykładów jest przekonywanie samego siebie czy wyborze czegoś,między jednym a drugim.Czy mam się czym martwić?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Adrian napisał:

Cześć przychodzę do was z pytaniem czy często rozmawiacie z sobą w myślach.Ostatnio zauważyłem to u siebie i muszę przyznać zaniepokoiło mnie to,jednym z przykładów jest przekonywanie samego siebie czy wyborze czegoś,między jednym a drugim.Czy mam się czym martwić?

Witaj Adrian. Ale to jest zupełnie normalne że w myślach coś analizujesz, rozmyślasz i starasz się dokonac wyboru. Takie rozmowy w myślach są normalne i nie ma w tym nic dziwnego. Ludzie często gdy nie chcą mówić czegoś na głos np. własnie analizując jakieś wybory, decydowania się na coś  robią to w głowie. Niektórzy normalnie mówią do siebie na głos bo jest im łatwiej. Kazdy ma własny sposób ? Pzdr

Odnośnik do komentarza

Zalezy jak wygląda taka rozmowa. Analizowanie jest normalne, motywowanie siebie również. Jeśli mówisz w myślach do siebie coś w stylu: "dam radę, to przecież nic trudnego, już kiedyś dałem rade więc teraz też dam, jestem przecież silny i zmotywowany" - to jest ok. Jeśli jednak rozmawiasz ze sobą tak jakby były 2 osoby, jakby jedna nie była w pełni Tobą, jakby myślał ktoś inny za Ciebie... to już może zmienić postać rzeczy.

Przy okazji: Kiedyś czytałam art napisany przez psychologa o mówieniu do siebie. Otóż mówienie do siebie a dyktowanie sobie to jest różnica. Nie jest niepokojące gdy ktoś -nawet na głos- mówi do siebie np. " dobra, skończę to i zajmę się tą drugą sprawą" lub " zostało mi jeszcze tylko to i to i wreszcie masz kobieto wolne" . To jest dyktowanie sobie na głos poleceń co szczególnie u kobiet działa pomyślnie, gdyż mózg jest tak skonstruowany, że szybciej dochodzą do niego głośno wypowiedziane słowa. Dyktowanie na głos np. poleceń lub motywacji jest korzystne dla nas i nie jest objawem choroby czy zaburzenia psychicznego. Jeśli natomiast mówienie do siebie odbywa się w sposób rozmowy 2 lub 3 osób to już zmienia postać rzeczy.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...