Skocz do zawartości
Forum

Moja rodzina się mnie wstydzi


Gość Singiela

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat moja rodzinna powiedziała mi prosto w oczy że się mnie wstydzi i przynoszę hańbę rodzinie bo w moim wieku nie wypada być singielką. Powiedzieli także że mam sobie kupić pierścionek zaręczynowy i jak ktoś się mnie zapyta to mam mówić że jestem zaręczona. Chciałabym się dowiedzieć czy to ja jestem nienormalna czy moja rodzina? 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Singiela napisał:

Mam 21 lat moja rodzinna powiedziała mi prosto w oczy że się mnie wstydzi i przynoszę hańbę rodzinie bo w moim wieku nie wypada być singielką. Powiedzieli także że mam sobie kupić pierścionek zaręczynowy i jak ktoś się mnie zapyta to mam mówić że jestem zaręczona. Chciałabym się dowiedzieć czy to ja jestem nienormalna czy moja rodzina? 

Trudno uwierzyć w taką sytuację. Wiem, że są rodziny, które nagabują swoje córki, wnuczki, gdy te dobiegają 30-tki i nadal są singielkami. Oczywiście takie zachowania też nie mają usprawiedliwienia, ale Ty masz dopiero 21 lat! Jeśli prawdą jest to, co piszesz, to nie ma sensu dyskutować z zacofańcami, tylko co najwyżej zripostować, że Ty także wstydzisz się za nich z powodu ich zacofania i braku tolerancji.

Masz 21 lat, spróbuj się usamodzielnić, wyprowadzić z rodzinnego domu, znaleźć pracę, wynająć jakiś pokój, studiować zaocznie i żyć na własny rachunek. Nawet, jeśli w czasie odwiedzin zaczną znowu Cię gnębić, to zawsze będziesz miała bazę, żeby spakować manatki i wyjść z ich chorego domu. Nie pozwól zrobić sobie wody z mózgu i nie szukaj na siłę, byle znaleźć jakiegoś samca, po to żeby ich zadowolić. Największym błędem byłoby, gdybyś naprawdę kupiła sobie ten pierścionek.

Można sobie tylko wyobrazić z jakiej rodziny pochodzisz. Tymczasem jesteś w pięknym wieku, możesz korzystać z uroków życia i wolności, a nie na życzenie rodziny zaprzedawać się w niewolę małżeństwa, rodzić dzieci i służyć mężowi. Coś mi się wydaje, że właśnie taki model życia jest jedynym znanym kobietom z Twojego otoczenia. Odseparuj się od tej rodzinki, zdobądź wykształcenie, bo to szansa na finansowa niezależność. Na zakładanie rodziny masz jeszcze dużo czasu.

Edytowane przez Yonka1717
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...