Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nie mogę się z nikim dogadać?


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój problem wygląda w ten sposób że nie potrafię nawiązywać trwałych znajomości.Poznając nową osobę czuję się niepewna (jestem z natury bardzo nieśmiała) po jakimś czasie natomiast zyskuję sympatię,łapię dobry kontakt,otwieram się.Na początku ludzie odbierają mnie bardzo pozytywnie.Jednak nie trwa to długo.Po jakimś czasie kontakty się urywają.Czuję że nie potrafię komunikować się z ludźmi.Mam wrażenie że ludzi męczy rozmowa ze mną i nawet sama moja obecność.Ciężko jest mi powiedzieć co robię źle bo sama jeszcze tego nie odkryłam.Zawsze staram się być miła w kontaktach z innymi.Może ktoś z Was ma podobnie?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Sandra napisał:

.Mam wrażenie że ludzi męczy rozmowa ze mną i nawet sama moja obecność.

Być może jest to poniekąd kwestia tej nieśmiałości. Być może nie umiesz zainteresować kogoś rozmowa i podtrzymać kontakt. Nie każdy musi to umieć. 

Czytając twój opis jeszcze przyszło mi na myśl że może trafiasz na osoby zupełnie inne od Ciebie. Mające zupełnie inne zainteresowania i charakter niż Ty. Wówczas ciężko może przyjść złapanie kontaktu. Tylko zgaduje co może być przyczyną.. Może przeanalizuj swoje znajomości i coś zauważysz?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Sandra napisał:

Zawsze staram się być miła w kontaktach z innymi.

Czym się objawia to bycie miłym?

Z tego postu nikt nie wywnioskuje co jest powodem, bo za mało danych. Dlatego ja ze swojej strony opisze jakie osoby mnie męczą (skoro masz wrażenie, że się z Tobą męczą). Może coś z tego do ciebie pasuje.

1. Typ pesymisty, malkontenta. Wypowiada się głównie negatywnie, ton głosu smutny, obolały, zgorzkniały. Wyraz twarzy nieszczęśliwy, smutne oczy. Rzucająca się w oczy niepewność i wręcz kłujące niskie poczucie wartości.

2. Typ nudny. Nie ma nic do powiedzenia sam od siebie ani o sobie, bo nie ma pasji, zainteresowań, nic nie czytał, nic nie oglądał, a więc tylko przytakuje. Nie ma własnego zdania, sam nie zacznie nowego tematu, bo nie ma pomysłów. Nawet ton głosu bez wyrazu, twarz bez mimiki, rozmowa z nim bez emocji.

3. Plotkarz. Tylko ploty, obrabianie tyłka, naśmiewanie się z innych, ironizowanie itp

4. Gaduła. Zagadywanie na każdym kroku, aż trudno wejść w słowo. Potok słów tak męczący, że aż boli głowa i trudno za nim nadążyć. Prowadzi monolog i tylko szuka słuchacza.

5. Monotematyczny. Stale opowiada o jednym i tym samym np. o pracy. Nawet próby zejścia na inny temat zgrabnie szybko nawróci na swój ulubiony temat ?

Często bywa, że te typy są ze sobą połączone np. 1 i 5 lub 1 i 4 albo 2 i 5 ?

Ach, zapomniałabym, typ nr 6 to ja ? wymądrzający się. Poucza, daje rady, czasem nieproszony, czasem niewłaściwym tonem i niewłaściwej formie ?

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...