Skocz do zawartości
Forum

Jak radzić sobie z mdłościami i uderzeniami gorąca na tle nerwowym?


Gość Veronica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BógJestZły

Też miałem takie objawy + jeszcze duszności. Po prostu u mnie jest tak, że jeden objaw somatyczny zmienia się i przechodzi w coś innego po kilku miesiącach. Ja już się z tym pogodziłem i przyzwyczaiłem do tego. Co mogę ci poradzić to przede wszystkim:

1. Nie pij kawy, jeśli to robisz. Wiele osób mnie za to krytykuje, ale będę to wałkował. Kawa jest ok jeśli ktoś nie ma takich problemów. Natomiast jeśli ktoś ma nerwicę to kofeina tylko to podkręca, a jeśli jesteś  w sytuacji stresowej np. rozmowa o pracę to kofeina podniesie poziom stresu x3. Poza tym wyczerpuje rezerwy GABA i dopóki chlejesz kawę to nie odbudują się i będziesz  w stanie permanentnego lęku. Każdy nerwicowiec po odstawieniu kawy poczuje poprawę o 70 procent.

2. Pamiętam, że najgorsze u mnie w tych mdłościach było to uczucie, że się porzygam na oczach ludzi w pracy, pociągu itd. odczuwałem to cały czas. Przeszło samo, weź sobie jakieś leki przecwiw mdłością i noś przy sobie, nie musisz brać. Jeśli to mdłości psychogenne to sama świadomość, że masz przy sobie jakieś tabsy w razie czego może dać poczucie bezpieczeństwa.

3. No i jak masz jakieś stresowe sytuacje w życiu to pogódź się z tym, że może wydarzyć się nawet najgorszy wariant. Jak wypieprzali z roboty przez COVID to tylko ja się nie bałem ze wszystkich ludzi. Na początku się bałem, ale potem se myślę. Aaa. choooy i co ja mam zrobić? To moja wina? Jak mają wywalić to i tak wywalą. Pogodziłem się z tym scenariuszem.

4.No i ćwiczenia aerobowe polecam, każdemu z nerwicą pomogą, tylko pilnuj, żeby magnezu z organizmu nie wypłukać, bo to jest najgorsze co może spotkać nerwicowca. Ja wpiertalam magnez w suplach i dużo orzechów wszelkiego rodzaju.

5. Aha, jeszcze jedna rada. Jak jest bardzo stresowa sytuacja w twoim życiu to postaraj się po tej sytuacji wziąć wolne i odizolować, bo taki epizod silnego stresu nasila przeważnie po jego zakończeniu problemy osoby nerwicowej. 

I jeszcze jedno, jak masz lęki i nerwice to przestrzegaj cyklów dobowych, staraj się kłaść jak najwcześniej i wstawaj jak najwcześniej. Wtedy się coś z neuroprzekaźnikami dzieje, że się poprawia. 

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
12 godzin temu, Gość Veronica napisał:

Tak jak w w temacie: Jak radzić sobie z mdłościami i uderzeniami gorąca na tle nerwowym? ?
Dodam że mam stwierdzone zaburzenia lękowe i OCD ?

Cześć, to zależy czy np. bierzesz jakieś leki bo może być tak że jakieś leki wpływają na twój organizm tak że jest ci niedobrze. Masz Zaburzenia Obsesyjno - Kompulsywne kiedyś nazywane Nerwicą Natręctw które należą do grup Zaburzeń Lękowych. I takie Zaburzenia powinnaś leczyć i u Psychiatry i Psychoterapeuty i taka terapia powinna iść razem czyli leczenie farmakologiczne oraz leczenie Zaburzeń u Psychoterapeuty. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...