Skocz do zawartości
Forum

Lubię czuć się źle psychicznie


Gość Eli

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tego w internecie ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Zauważyłem także, że pare osób piszących na tym forum mają podobny 'problem'. A jest on taki, że lubię czuć się źle. Nigdy nie miałem chęci samookaleczania i mimo, że to robiłem nie smuciło mnie to czy nie cieszyło. Czułem poprostu nic. Jednak jakiś czas temu zauważyłem, że szczęście sprawia mi jak źle się czuję. Ilekroć jestem w dołku, mam atak paniki, stresuję się czy ogólnie mam słaby stan psychiczny danego dnia, sprawia mi to pewnego rodzaju przyjemność. Uwielbiam czuć się źle psychicznie i nie wiem czemu. Coraz częściej łapię się także na tym, że specjalnie niszczę sobie chumor i psychike, wywołuję specjalnie atak paniki oraz przypominam sobie specjalnie rzeczy, których pamiętanie sprawia mi ból. 

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie czy to faktycznie jest typowe lubienie złego samopoczucia, czy to raczej złudzenie poczucia bezpieczeństwa jakim jest nasze własne bagno. Czasem nie chce nam się pracować nad sobą. Z czasem tak przyzwyczajamy się do naszego złego samopoczucia, że staje się ono czymś normalnym, chlebem powszednim i nie wyobrażamy sobie, aby mogło być inaczej, gdyż nie znamy innego życia, nie wiemy jak być szczęśliwym. W obawie przed ciężką pracą jaką należy wykonać, by być szczęśliwym... wolimy wybrać mniejsze zło czyli polubić swoje cierpienie.

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...