Skocz do zawartości
Forum

Złe relacje z ojcem i rówieśnikami


Gość w...9

Rekomendowane odpowiedzi

Nienawidzę mojego ojca Przez całe moje życie wyzywa mnie od najgorszych,pamiętam jak byłam dzieckiem i krzyczał na mnie bo czegoś nie rozumiałam.Wtedy płakałam i było mi strasznie przykro.Mam wrażenie że z wiekiem jest coraz gorszy.Dzisiaj jak nie potrafiłam przesłać pliku na Gmail i go zapytałam czy mi pomoże to zaczął mieć do mnie pretensje że powinnam już to umieć i że na pewno wszyscy z mojej klasy wiedzą jak to zrobić.Dodatkowo mam problem z nawiązaniem z kimś z klasy kontaktu (bo od września jestem w nowej szkole) i mam lęk społeczny.Potem przyszedł mój wujek,który jest informatykiem i mój ojciec zaczął mnie przy nim krytykować,że nie mam żadnych znajomych,że powinnam już to umieć bo jestem w liceum itp.Często również kłóci się z moją mamą i ją obraża.Często mam wrażenie że jestem tylko dla nich obciążeniem i nie jestem nikomu potrzebna.Mam też dwie starsze siostry,które już dawno ze mną nie mieszkają i mają swoje rodziny i czuję że nie mam osoby której mogłabym się wygadać dlatego też tutaj piszę i liczę na pomoc.Dodam jeszcze,że chodzę do psychologa ale niewiele mi to daje.

Odnośnik do komentarza
Gość Appendix

Witaj gość w..9,

Jeżeli we wczesnym dzieciństwie byłaś przez ojca wyzywana,karana werbalnie czy wręcz bita, brakowało w domu rodzinnym miłości,to z pewnością masz zaburzoną osobowość.W jakim kierunku/unikająca,zależna czy inna/ to ustala psycholog i "próbuje" to co jeszcze się da- naprawić.Nie rezygnuj z wizyt u psychologa.Osobowość ojca jest już za późno ratować,więc musisz ratować siebie od tej toksycznej relacji.Nic nie piszesz o mamie.To najważniejsza" część " spalająca rodzinę.Tu nie ma dobrej rady.Musisz "wybić się"na samodzielność i jak najszybciej zacząć żyć na swój rachunek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...