Skocz do zawartości
Forum

Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


agusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość małgosia 87

Witam. Mam problem ze spóźniającą się miesiączką. Od marca brałam tabletki antykoncepcyjne Artizja ale brałam je tylko do maja (3 miesiące).W maju wystąpiło krwawienie po odstawieniu. W czerwcu natomiast dostałam normalnej miesiączki. Mamy lipiec gdzie kolo 20 powinnam dostać okresu i do tej pory go nie mam. Robiłam test beta HCG 10 dni po spodziewanej miesiączce wynik wyszedł < 1.00. Moje pytanie brzmi czy po tak krótkim czasie brania hormonów mógł się rozregulować mój okres? Czy może to oznaczać ze jestem w ciąży? Proszę o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W przypadku ujemnego wyniku badania poziomu betaHCG należy wykluczyć ciążę jako przyczynę braku miesiączki. Najprawdopodobniej brak miesiączki spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi. Inne możliwe przyczyny to stres, czy niewłaściwa dieta. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
Ja brałam ponad rok Yasmin i czułam się na początku ok ale póżniej niestety wyszło to co pisali w ulotce :( tzw.skutki uboczne. Libido spadło potwornie, strasznie humorzasta byłam, już nie wspomnęo tym że ćwiczyłam a waga szła do góry....gromadził mi się tłuszcz na brzuchu,biodrach i udach.
Po pewnym czasie zauważyłam że wyszły mi żylaki na nogach i potwornie zaczęły wypadać włosy. Stwierdziłam razem z narzeczonym że koniec trucia się i zaprzestałam brania tych pigułek. Od razu poczułam się lepiej :) waga zaczęła spadać, figura zaczęła wyglądać o niebo lepiej :) libido powróciło do normy :) Jedyny minusik to po zaprzestaniu anty troszkę cera się pogorszyła i spadły ciut piersi ale za to czuje się lepiej...już nie jestem napompowana wodą jak balon.
Miałam jednak obawy co do zaprzestania co będzie z moim okresem, kiedy on powróci?
Po odstawieniu pierwszy miesiąc czułam się wręcz fatalnie bo humorki były okropne, piersi bolały strasznie nie mogłam się dotknąć...jak nie piersi to potem same sutki...rety co za ból a do tego napompowane strasznie wodą. Do tego wszystkiego ból jajników i wszystkich kobiecych narządów, rwało jak oszalałe...prawy i lewy jajnik i tak w kółko. Burza hormonów :(
Po odstawieniu okres dostałam w czasie tej 7 dniowej przerwy ale to raczej normalne...zaczęłam się martwić o kolejny tzw. już mój okres i całe szczęście dostałam go tylko z dwudniowym opóżnieniem niż zwykle co 28 dni :) ufff
kolejne okresy mam dość regularnie ale nie tak jak było przy stosowaniu anty wahają się między 28-30 dni ale i tak jest super :)najważniejsze że czuję się o wiele lepiej :)
Ja napisałam to co ja doświadczyłam na sobie. Każda kobieta i jej organizm jest inny i wiem że powrót okresu jest też różny nawet do 14 dni spóźnienia może mieć. Ale trzeba czekać...chyba że potrwa to zbyt długo to wtedy należy udać się do lekarza i wywołać go farmakologicznie. Pamiętajcie że po takiej dawce hormonów organizm musi dojść do siebie :) powodzenia

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, brałam okolo 3 tygodni tabletki antykoncepcyjne narraya plus i źle się czułam i po 2 tyg od brania dostałam plamienie dość intensywne trwało z 4 dni i postanowiłam ze odstawie i mam pytanie bo nie pojawia mi się miesiączka czy pod odstawieniu jest to normalne ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...