Skocz do zawartości
Forum

Jak przemóc się do starszej osoby?


Gość Larysssa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,że to też człowiek, kobieta w dodatku i ja też kiedyś taka będę, no ale na samą myśl dostaję ciarek.Z reguły unikam tego,co nieprzyjemne a niestety jestem zmuszona opiekować się przez kilka tygodni 85 letnią kobietą, pomagać jej w kąpielach itd.-ta styczność z ciałem jest najgorsza.
Boje się,że odkryje co myślę, ze się brzydzę, zmuszam i odliczam dni do końca,nie jestem z osób które potrafią ukryć emocje :/ więc jak to polubić?

Odnośnik do komentarza

A jak nie polubisz to co wtedy? Nie zmusisz się do polubienia czegoś bo tak nie da rady.
Skoro masz mus opieki nad nia do pewnego czasu to zaciśnij zęby i wytrzymaj. Nic innego nie pozostaje.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Nie da się zmusić do polubienia. Wszystko co pochodzi z musu przynosi odwrotny skutek. Moim zdaniem pozostaje zmienić tok myślenia. W momentach gdy czujesz obrzydzenie odwracaj swoje myśli, rób co musisz mechanicznie a myśl o czymś innym, przyjemnym. Nie skupiaj emocji na tym co Ci się nie podoba i czego nie lubisz, a na tym co fajne i co Ci się podoba. Postaraj się nauczyć takiego wyłączenia jakby, czy przełączenia się na inny kanał w głowie.
Innym sposobem jest litość. Po prostu traktuj kobietę z litością, bo w gruncie rzeczy to biedna kobieta i na 100% jest skrepowana i czuje się fatalnie, ze musisz ją kąpać. Wyobraź sobie odwrotna sytuację, ze to ona kąpie Ciebie... jak Ty byś się czuła? Tej staruszce jest wystarczająco wstyd, że musisz ją taką oglądać. Zlituj się nad nią, a może to obrzydzenie nieco zmaleje.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...