Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ból brzucha od około 3 miesięcy,krew na papierze toaletowym


Gość meszek150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mam 21 lat,od 4 miesięcy leczę się na nerwicę.Od 3 miesięcy boli mnie brzuch,mam wzdęcia,czasami zaparcia,czasami biegunka.Lekarze(dwóch) mówili mi że to jelito drażliwe i nie ma się czym niepokoić.Dziś rano na papierze toaletowym zauważyłem świeżą krew.Jestem bardzo rozstrzęsiony i nie wiem co mam robić.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Lekarze maja tendencję do tego, ze jak nie wiadomo co dolega to jest jelito drażliwe. Wiem coś o tym. Moją córkę 2 lata bolał brzuch i odsyłano od lekarza od lekarza, mówiąc, ze brzuszek i główka to szkolna wymówka. Ktos ocenił, ze to jelito drażliwe, odesłał do domu, a ja intuicyjnie czułam, że się mylą, bo objawy były nieco inne niż książkowe. Miałam rację.

Moze masz hemoroidy. Poczytaj o innych objawach hemoroidów i jeśli się zgadza to poproś lekarza o skierowanie do proktologa.
Zażądaj tej skierowania do gastrologa, który z kolei skieruje Cię na kolonoskopie i gastroskopie. Chyba, ze miałeś te badania i nic nie wykazały?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Nie miałem tych badań.Jedynie co miałem badanie moczu które wyszło bardzo dobrze,oraz 5 miesięcy temu badanie krwi które też były dobre.Boję się że może to być coś poważnego.Moje objawy jelita drażliwego w większości zgadzają się z tym co jest na internecie.

Odnośnik do komentarza

~meszek150
Nie miałem tych badań.Jedynie co miałem badanie moczu które wyszło bardzo dobrze,oraz 5 miesięcy temu badanie krwi które też były dobre.Boję się że może to być coś poważnego.Moje objawy jelita drażliwego w większości zgadzają się z tym co jest na internecie.

Nie ma się co bać za w czasu.
Poproś lekarza o skierowania do w.w. specjalistów, a potem poproś ich o skierowanie na badania. Jeśli się nie zgodzą tzn, że musisz zrobić sam, prywatnie.
Nawet jeśli masz jelito drażliwe, to dowiedz się z internetu jak postępować, jakie stosować suplementy i dietę. Nie wykluczaj hemoroidów. Jedno często idzie w parze z drugim. Przecież masz zaparcia i biegunki na zmianę, a zaparcia wpływają na hemoroidy.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

~meszek150
Ale mnie nie obchodzą hemoroidy(jeśli je mam) tylko ten ból brzucha

Hemoroidy to tez ból brzucha. Jeśli brzuch boli z powodu obu chorób, to masz podwójny ból. Skoro martwiłeś się krwią na papierze tzn, ze jednak Cie to obchodzi.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...