Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Miażdżyca mózgu


aniatp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 4 lat rozpoznano u mojej mamy mizdzyce mozgu... choroba rozwija sie bardzo szybko... na dzien dzisiejszy moja mama jeszcze "jakos" funkcjonuje sama ale boje sie, ze z dnia na dzien moze sie to zmienic.
Dzisiejsze objawy:
- problem z wypowiadaniem sie
- szukanie slow
- zmeczenie
- brak snu
- upartosc (jak sobie cos postanowi, np ze musi isc do sklepu to musi to byc "juz, teraz")
ostatnio moja mama stwierdzila, ze pojedzie zrobic sobie paznokcie do miejscowosci z jej dziecinstwa, polozonej 70km od miejsca zamieszkania. zadzwonila do mojego taty, ktory oczywiscie sie nie zgodzil.. a za jakas godzine zadowolona zadzwonila ponownie, ze juz jest w pociagu.
Boimy sie, ze kiedys skonczy sie to duzo gorzej.

szukam osob, ktore juz przez to przeszly lub przechodza, zeby porozmawiac o tym co robic... jak postepowac z taka osoba.. jak moge pomoc tacie, ktory sam zajmuje sie mama .
ja mieszkam we Francji wiec nie moge mu pomoc na miejscu.
moze sa jakies zajecia dla takich osob, zeby moj tata chociaz na chwile mogl sobie odpoczac?

z gory dziekuje za kazda odpowiedz

pozdrawiam
aneta

Odnośnik do komentarza

Neurolog/alzheimer wykluczyć. Leki. Dużo wody,jarzyn,owoców,ruch na okrągło by nie dochodziło do dalszych zwapnień. Jeśli nie zastosuje się żadnej terapii to będzie postępować. Lokalizator na nadgarstek by nie zaginęła. Tatę możesz wspomóc zatrudniając od czasu do czasu kogoś do opieki. Dzienne domy/kółka/świetlice seniora poszukać by mogła być pod opieką /okiem mając jednocześnie kontakt z innymi osobami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...