Skocz do zawartości
Forum

Autoagresja u partnerki


Gość Narzeczony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Narzeczony

Hej,

Mam wrażenie, iż moja narzeczona nie radzi sobie z emocjami. W trakcie kłótni nawet o przysłowiową blahostke potrafi zareagować autoagresja. Tak przynajmniej mi się wydaje. Wbija sobie paznokcie w nogi bądź ręce albo uderza się po twarzy. Nie zdaza się to przy każdej kłótni ale przy już większej awanturze tak mimo że o nic wielkiego. Jest bardzo ekspresyjna osoba, ale taka reakcja budzi we mnie niepokoj. Planujemy ślub, a później pewnie dzidziusia i nie chciałbym aby takie sytuacje w przyszłości miały miejsce gdy przyjadą prawdziwe problemy... Nie wiem skąd się to bierze, ale odnoszę wrażenie że to uraz z dzieciństwa. Jej rodzice nie są zbyt wylewni w okazywaniu uczuć i miłości. Tato chyba nigdy nie powiedział że ja Kocha, od kilku osób z jej otoczenia słyszałem że rodzeństwo było faworyzowane w dzieciństwie. Mimo że jej rodzice tak nie uważają. Sama narzeczona często się z nimi kłóci a jednocześnie jest jakby z nimi "związana" czy "uzależniona". Mieszkamy blisko nich i często mamy z nimi kontakt. Nie wiem czy może wyprowadzka dalej coś da. A może ja źle diagnozuje problem. Proszę o radę

Odnośnik do komentarza

Wydaje się, że dobrze zdiagnozowałeś, dokładnie, nie radzi sobie z emocjami, autoagresja może mieć wiele przyczyn, poczytaj w necie, ona może znać przyczynę lub nie.
Jaka przyczyna by nie była, powinna korzystać z psychoterapii, zawsze w jakimś stopniu pomoże.

Ale lekko z nią nie będziesz miał.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...