Skocz do zawartości
Forum

Krzyk i płacz dziecka w sklepie


Gość Biedronka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam OGROMNY problem z moim 4 letnim synem, gdy jestesmy w sklepie na zakupach nie wazne czy to supermarket czy zwykly sklep osiedlowy on dostaje HISTERII!!!! ubzdura sobie np. autko i piszczy krzyczy kopie mnie w sklepie bo on chce zeby mu kupic autko. tlumacze mu ze tu nie ma autek bo w tym sklepie są warzywa a on wrac krzyczy placze dostaje hhisterii strasznie jest mi wstyd zaraz sie zapluwa i zachodzi od łkania. wstydze sie tego nie zabieram go juz do sklepu ale sa takie sytuacje ze musze i wtedy on sie tak zachowuje............ nie wiem co z nim robic jak lapie go za reke i chce wyjsc to kladzie sie na ziemie!!!!!! prosze poradzcie mi jak nad nim zapanowac?????

Odnośnik do komentarza

Kiedy jesteście w sklepie a padną słowa "chcę autko", musisz powiedzieć wprost, że dostanie autko, jak zrobicie zakupy bez krzyków płaczu i czegokolwiek innego. Jeśli się uspokoi - nagroda w postaci autka, czegoś słodkiego czy cokolwiek innego co uzgodnicie powinna trafić w jego ręce, jeśli jednak się nie uspokoi, a będzie nadal krzyczał i płakał - nie zwracać uwagi, nie ustępować. przeprosić ludzi za histerię, ale być nieugiętym. Cisza = nagroda, płacz i krzyk = brak. Proste równanie, które dziecko musi sobie zakodować, że krzykiem nic nie zdobędzie. Jeśli jesteście w sklepie i chce coś, gdzie jest wybór, możesz powiedziec wybierasz to albo to. Jesli on chce trzecią opcję - nie zgadzaj się. Albo wybierzesz to albo to, a jak nie chcesz żadnej z tych rzeczy, nie dostaniesz nic. Nie możesz pozwolić aby dziecko miało nad Toba przewagę i agresją zdobywało to co chce. Musisz być cierpliwa i stanowcza, nie pokazywac, że stresuje Cię jego krzyk, że się denerwujesz, bo wtedy będzie wiedzial, że w końcu nie wytrzymasz i prawdopodobnie ustąpisz. Jeśli jednak problem nie znika a narasta warto zastanowić się nad psychologiem dziecięcym w jakim stopniu jest to jego złe zachowanie a w jakim niekontrolowanie emocji i nerwowość, ponieważ zapluwanie się śliną, kładzenie się na podłodze bądź kopanie może świadczyć o poważniejszym problemie niż tylko krzyk z powodu zachcianki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...