Skocz do zawartości
Forum

Jak wyeliminować problemy ze snem?


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zasypianiem od dłuższego czasu kładę sie spać nad ranem lub kładę sie o 2-3 i leżę tak 2 godziny po czym stwierdzam ze nie zasnę i biorę telefon dzisiaj poszłam spać ok. 6-7 wstałam o 17 to mój rekord pisze bo już nie moge tak dalej żyć ponieważ tracę cały dzień kładę sie ciemno wstaje ciemno jak wstaje nie mam chęci do życia ostatnio troche schudłam i sie nie dziwie jeżeli śpie większość dnia i nic nie jem nawet gdy chce zasnąć to nie potrafię o tej 17 bolała mnie głowa ledwo wstałam i doszłam do łazienki bo w ogóle nie czułam ze idę a o 21 nagle chce mi sie żyć moja mamę to denerwuje chce mnie zabrać do psychologa mimo to ze naprawdę chce iść spać o 23:00 a wstać o 6-7 ale nie potrafię tak to naprawdę nie ma sensu mam ferie i chce spędzić je jak najlepiej a polowe z nich przespałam

Odnośnik do komentarza

Przestawił Ci się cykl dnia i nocy. Nie jest to dobre dla organizmu bo bardzo go wyczerpuje. Polecam ustalic sobie porę dnia, w której pójdziesz spać oraz się tego trzymać. Poza tym nie wiem czy wiesz ale ekran telefonu nie jest polecany przed snem ponieważ zakłóca wydzielanie serotoniny, która jest hormonem snu. Najlepiej ograniczyć elekronikę i zadbać o dobre zaciemnienie pokoju
https://sembella.pl/porady/meczacy-lekki-sen/

Zerknij sobie na stronę. Jest tutaj kilka porad co robić kiedy ma się taki lekki sen.

Odnośnik do komentarza

Proponuje wprowadzić jakieś ćwiczenia którymi się troche zmeczysz. Nawet jeżeli Ci sie nie chce to po prostu zmus sie do tego a po pewnym czasie sie przyzwyczaisz i bedzie Ci to sprawiało przyjemnosc zobaczysz :) do tego OWOCE I WARZYWA bo organizm tego bardzo potrzebuje. Telefon? Najlepiej odstaw na bok, wez książkę i od razu bedzie Ci sie lepiej spalo. Dodatkowo mozesz wywietrzyc pokój przed snem tez będzie Ci lepiej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...