Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co zrobić w takiej sytuacji?


Gość Darkaa000

Rekomendowane odpowiedzi

Historia jest długa i bardzo skomplikowana, a sprawa dotyczy mojej mamy.
Ona boi się wszystkiego. Odkąd pojawiłam się na świecie zabraniała mi wszystkiego (na lodowisko nie pójdę, bo złamię nogę ; na basen nie pójdę, bo się utopię ; do kina nie mogę iść, bo za daleko ; nawet zabraniała używać mi kosmetyków na trądzik, bo dostanę uczulenia).
Sama sobie wpaja różne choroby i chce żeby wszyscy się nad nią litowali i jej współczuli.
W domu nie robi nic, ogląda tylko durne paradokumenty i seriale. Cały czas je, ma ogromną otyłość.
W ogóle o siebie nie dba. Nie używa kosmetyków, czasami nawet potrafi odpuścić sobie mycie i idzie tak spać.
Prawie cały dzień siedzi na tapczanie albo śpi. Cała wypłatę wydaje na jedzenie i nie opłaca rachunków.
Wiele razy próbowałam ja zmotywować żeby coś zaczęła robić, gdzieś poszła, a nawet razem ze mną zaczęła dietę. Ale moje prośby kończą się awanturą i obrazą.
Sytuacja jest jeszcze bardziej pokręcona, ponieważ ona śpi ze mną, bo nie chce spać w pokoju z moim ojcem.
I tak jest od zawsze.
Ja mam 19 lat, pracuję, ale mam poczucie, że muszę z nią mieszkać bo popadnie w depresję czy coś. Ona rujnuje mi życie i mówi że tak powinno być.
Ze mną jest coś nie tak, czy to ona ma problem ze sobą, a ja faktycznie jestem niewdzięczna za to, że poświęciła mi swoje życie?
Dodam że mam starszą siostrę, która jest trochę chora psychicznie. A mój ojciec pił.
Jak mam ją namówić żeby poszła do psychologa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...