Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, gdy teściowa wtrąca się w opiekę nad dzieckiem?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Moj teściowa nie rozumie, że moje dwumiesięczne dziecko powinno być karmione i przewijane przeze mnie lub mojego męża kiedy u nich jesteśmy w odwiedzinach. Odnoszę wrażenie, że zaraz się obraża, że ja jako matka karmię moje dziecko a nie ona. Czasem mam wrażenie, że chciałaby matkiwać mojej córce a na to nie pozwolę. Kilka razy pozwoliłam jej karmić malą, bo uznałam, że jest to dla niej frajda jednak teraz widzę, że ona urządziła sobie z tego rytuał i za każdym razem kiedy moja córeczka jest głodna ona bierze ją na ręce i zabiera mi butelke by ją karmić. Pozwalam jej na kontakty z małą, czy to branie na ręce czy przytulanie etc.ale przewijanie czy karmienie mnie po prostu irytuje, doprowadziło to do tego, że mocno ograniczyłam wizyty u teściów. Niestety ona zdaje się nie rozumieć, że to ja jestem matką i obowiązek karmienia i przewijania przypada nam rodzicom a nie dziadkom. Jak wytłumaczyć jej, że są pewne obowiązki, które są częścią obowiązków rodzica a nie dziadków? Rozumiem, że to pierwsza wnuczka ale moja mama zachowuje się zupełnie inaczej niż moja teściowa i traktuje wnuczke jak wnuczke a nie jak swoje Kolejne dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...