Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

19 lat,ciąża z dużo starszym partnerem


Gość Codalejrobic19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Codalejrobic19

Mam 19 lat i jestem w ciąży. Poczatki ciąży, wiec nawet nic jeszcze nie widać. Szczerze? Nie chciałam teraz dziecka. Czasem tak jest, ze antykoncepcja zawodzi. Miałam inne plany. Normalnie, na spokojnie skończyć szkole. Mój partner ma prawie 40 lat, nie jest Polakiem; to Niemiec. Nie wie o ciąży,o ciąży tez nie wiedza moi rodzice. Może gdybym była piec lat starsza, miała jakaś konkretna prace, to bym się ucieszyła. Ale teraz jestem załamana. Raz, ze jak wspominałam chciałabym na spokojnie skończyć szkole, planowałam zostać technikiem weterynarii lub opiekunem medycznym. Coś związanego z medycyna/weterynaria.
Dwa, moi rodzice nie wiedza, z kim tak naprawdę się spotykam i wiem, ze będą w szoku, ze z o tyle lat starszym facetem.
Trzy - przeraża mnie ciąża, poród, ogólnie macierzyństwo. Dzieci nie lubiłam nigdy, jestem raczej mało cierpliwa, a przy niemowlaku/kilkulatku trzeba mieć chyba cierpliwość anioła. Nie widze teraz siebie jako matki, kogoś, kto swoje życie zmienia o 180 stopni i poświęca w pełni dziecku. Ja wiem, ze młode dziewczyny rodzą i kończą szkoły, ale prawda tez jest, ze jest wtedy o wiele trudniej i nikt mi nie wmówi, ze jest inaczej.
Nie wiem co mam robić,od kilku dni bije się z myślami. Jakie wyjście byłoby najlepsze teraz? Jak powiedzieć rodzicom (którzy będą wściekli na pewno, co tego nie mam watpliwosci), partnerowi? Jak on zareaguje? Nie mam pojęcia.
Proszę o Wasze opinie i jakieś rady. Jak Wy byście postapili w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo chce mi się wierzyć w tę historię, skąd wyrwałaś tego 40 -latka obcokrajowca, czy ma żonę i dzieci, gdzie pracuje? Czy spotykacie się dalej? Czy łączy was uczucie?
Pytam dla uwiarygodnienia problemu.

Trudno, musisz to wziąć na klatę, jeśli faktycznie jesteś w ciąży, ja bym radziła powiedzieć rodzicom i temu facetowi, jak? Normalnie.
Urodzić dziecko, w rezultacie rodzice Ci pomogą, jak minie szok po takiej informacji.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...