Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ucisk w gardle i zmiany w głosie


Gość Mag175_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem jest następujący: często mam dziwne napady objawiające się uczuciem ucisku w gardle, mam wrażenie że moje gardło jest ciężkie i do tego wydaje mi się że zmienia mi się głos. Objawia się to prawie zawsze gdy dużo rozmawiam z innymi ludźmi... Mam wrażenie że to stało się już moim natręctwem: podczas rozmowy cały czas się skupiam na barwie mojego głosu i tonie wypowiedzi...
Prawie zawsze ten sam scenariusz: na początku się z kimś spotykam, jestem opanowany, mój głos jest spokojny, potrafię skupić się na rozmowie. Po pewnym czasie przychodzi uczucie ucisku w gardle i mój głos wcześniej spokojny- nagle się ,,zmiękcza", słyszę, że jest już dużo wyższy niż wcześniej i przez to robię się jakiś niespokojny, nie potrafię się skupić i w zasadzie nie mam ochoty na dalszą rozmowę...
Nieraz mam tak, że ,,zaciskam pięści" i w trakcie rozmowy z dużym wysiłkiem próbuje wrócić do wcześniejszego głosu, (mimo, że już nie chce mi się gadać i najchętniej zakończyłby mam tą rozmowę), ale w 90% się nie udaje.
Ktoś spotkał się z takim nietypowym problemem i wie jak sobie z tym poradzić? Coś na uspokojenie..?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...