Skocz do zawartości
Forum

Podałam dane osobowe z glupoty!


Gość Ankaa98

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mialam taką sytuację, że będąc na uczelni obok mnie siedziały dziewczyny ze stoiskiem z banku. Jedna z nich zapytała mnie czy chce założyć konto w banku, a ja odmówiłam jednak ta zaczęła nalegać. Wydawała się bardzo uprzejma ( zresztą też studentka) i mówiła że to konto nic nie kosztuje, specjalne dla studentów, a ona potrzebuje zebrać 10 osób, a chętną ma jedną. Ja glupia po namowach z jej strony zgodziłam się i podałam jej moje dane osobowe, ale nie podałam numeru dowodu, mówiąc że nie mam. Nie przemyślałam tego, bo po prostu się bardzo spieszyłam na kolejny wykład, było późno i nie myślałam.
Dziewczyna dała mi do podpisania umowę i ja nie myśląc ją podpisałam. Ona ma dzwonić do mnie jutro o numer dowodu, ale kurcze to jest obca osoba, której nie znam i boję się że wykorzysta te dane osobowe i po prostu weźmie na mnie kredyt czy pożyczkę. Teraz pytanie? Czy może to zrobić znając mój podpis i PESEL? Już nigdy takiej głupoty nie popełnię, jestem na siebie bardzo bardzo zła i chce mi się płakać. Co robić? Czy jeżeli jutro zrezygnuje ona może coś z tymi danymi zrobić?

Odnośnik do komentarza

Na takie sytuacje trzeba bardzo uważać. Oczywiście banki dają różne możliwości zakładania kont bankowych, ale zawsze warto je zweryfikować, chociażby czytając takie artykuły https://informaticalegis.com/czy-mozna-podpisac-umowe-z-bankiem-przez-internet/ . W głowie się nie mieści, że takie sytuacje mają miejsce, trzeba się naprawdę pilnować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...