Skocz do zawartości
Forum

Boje się bycia dorosłą, problem z przyszłym zawodem.


Gość katarzynaMz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat, jestem w liceum. Nie chce być dorosłym człowiekiem. Boje się ogromnej ilości problemów, zmartwień. Chcę być nadal dzieckiem i wieść beztroskie życie. Czasem mam też dobijające mnie myśli - nie znajde pracy, lub będę zarabiała najniższą krajową i nie będę mogla sobie pozwolić na calkiem fajne życie. Nie znajdę partnera, będę sama jak palec. Planuję studiować ekonomię. Nie dawno zaczęłam się interesować aktorstwem. Wyobrażałam siebie w jakiejś roli w filmie i całkiem mi się to spodobało. Lubię być w centrum uwagi, być popularna, sławna. Obserwuję różnych aktorow i czasem im zazdroszczę tej sławy i łatwych pieniędzy. Jeśli ktoś dowiedziałby się w rodzinie o moim zainteresowaniu aktorskim, to by mnie na 200% wyśmiano i popukali by mi w głowę. Chociaż lubię też rzeczy związane z ekonomią, ale naczytałam się o takich sytuacjach, gdzie ludzie całą parą się uczą, a efekty? Najniższa krajowa. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Praca aktorów filmowych wcale nie jest taka łatwa jakby się mogło komuś wydawać. Co z tego, że oni mają dobrą kasę za granie w filmach, jak nawet nie mają kiedy tej kasy wydać, bo zapieprzają na planach filmowych świątek, piątek czy niedziela od rana do wieczora.

Odnośnik do komentarza

To idz na najlepsze studia ekonomiczne w kraju na SGH w Wwie. Po tych studiach raczej nie grozi najniższa krajowa.Tyle, ze troszkę się na nich trzeba spracować, ale nie piszesz, ze boisz się pracy.

Oni tam uczą pewnej dorosłości poprzez to, ze jak juz jestes studentem, to nikt Ci nie uklada planu. Ty sama zapisujesz się na poszczególne przedmioty. W zalezności jak Ci poszły egzaminy masz większe lub mniejsze szanse na dostanie się do lepszego wykladowcy na wyklady. O okreslonej porze jest możliwośc zapisu i kto pierwszy ten lepszy.A wczesniej na forach studentów szybko trzeba przeczytac, ktory pan jaki jest i jakie są jego wymagania i podjąc taką a nie inna decyzję i ją zrealizować. Pewne przedmioty jest dowolnośc studiowania na danym kierunku. Możesz dany przedmiot zrobić na drugim roku, albo na trzecim. Musi byc zrobiony i już. Jak żle obliczysz swoją wiedzę to siedzisz na tym przedmiocie na drugim roku i płaczesz prawie, bo nic nie rozumiesz, język ekonomiczny jest Ci obcy i nie wiesz co do Ciebie mówią. A jakbyś tam trafila na trzecim roku to po innych przedmiotach, ktore były dla tego wlasnie jakby wstępem to byś nie rozumiała dlaczego przyszło Ci wczesniej tak rozpaczać.

Ponadto tam bardzo są wysoko postawione języki obce i to dwa. Trzeba juz isc tam raczej z niezle opanowanymi językami. Jeden świetnie a i drugi dośc dobrze, bo języki juz niejednego tam studenta zdołowaly lub zmusiły na przejscie w tryb zaoczny czy tam wieczorowy studiowania.

Raczej nie ma tam grup studenckich takich jak klasa w liceum. Zaczęłam z tą klasą liceum to z nią kończę maturę. Tam ciągle na coś się zapisujesz i kazdy prawie przedmiot robisz innym towarzystwie. Ma to na celu wykształcenie w Tobie umiejetności robienia wspólnego projektu z ludzmi przydzielonymi do tego projektu przez szefa i raczej niekoniecznie tymi samymi- jesli pracodawca daje takie wlasnie warunki. Masz szybko umiec rozpoznac swoje mozliwości i możliwości innych osób, być rzetelną i podejmowac współpracę z innymi niezależnie od okoliczności.

Na dokładkę warszawiacy tam noszą wysoko nosy, bo są po swoich najlepszych liceach i patrzą nieufnie na przybyszy z Polski.

Niemniej jest to najlepsza ekonomiczna uczelnia w Polsce i raczej na brak pracy po niej ludzie nie narzekają.

A opowiastki o tym, ze boję się dorosnąc w zestawieniu, ze chce iśc na studia a może mogłabym zostać aktorką (i cięzko pracować na swoj image i szansę na następne zatrudnienie)- to chyba jakiś brak logiki w Twoim myśleniu.

Albo jestem dzieckiem i proszę mamę o nową lalkę Barbie a w kościólku modlę się o dobrego męża dla którego będe tą lalką Barbie i będe się starała być najdłużej jak się da lolitką. Albo idę zgodnie z rozwojem mi przypadającym i niedlugo matura a potem decyzja, które i dlaczego takie studia a nie inne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...