Skocz do zawartości
Forum

Dziecko w młodym wieku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że moja dziewczyna ma 15 lat i jest w ciąży. Termin porodu ma na styczeń, a 16 lat skończy w marcu. Ja mam 21 lat. Matka dziewczyny jest osobą konfliktową i bardzo ciężko jest z nią dogadać się. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy wniosek o ustalenie prawnego opiekuna dziecka może zostać złożony nprzed narodzeniem dziecka? Dodam że bardzo byśmy nie chcieli, aby to była jej matka, czy może być nim inna osoba z rodziny, o ile wyrazi taką chęć i zgodę?
2. Czy opiekun, jak już zostanie przyznany przez sąd, może w imieniu matki dziecka złożyć wniosek o ustalenie ojcostwa, czy trzeba czekać aż matka dziecka skończy 16 lat?
3. Jeżeli ojcostwo zostanie już ustalone i zostanie wyrażona zgoda na ślub, to czy po ślubie matka dziecka będzie mogła zamieszkać ze mną, czy dopiero gdy skończy 18 lat?

Na koniec jeszcze jedno pytanie, jak już wspomniałem matka dziewczyny jest osobą konfliktową i bardzo ciężko jest z nią dogadać się, nie pozwala dziewczynie aby zostawała u mnie na noc, mieszkamy w tym samym bloku dosłownie kilkanaście metrów od siebie, my bardzo tego chcemy, oczywiście nie cały czas, np. 2-3 razy w tygodniu. Czy matka dziewczyny ma takie prawo jej tego zakazywać, i czy gdyby nawet wbrew jej zakazowi dziewczyna została u mnie, to czy może zostać siłą doprowadzona do domu, mam na myśli Policję itp.

Dodam jeszcze, że matka dziewczyny ma ograniczone prawa rodzicielskie i kuratora sądowego, więc kto w tym przypadku ma prawo o tym decydować?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...