Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy ja mam dyskalkulię?


Gość IOIO

Rekomendowane odpowiedzi

witam
Nigdy nie umiałem matematyki, wrzeszczeli darli się na mnie w szkole w domu ,ale ja nie umiałem. Czasem mam problem z pieniędzmi. Jak to sprawdzić. Boję się a chcę po latach zdać maturę, nigdy tego nie badałem, nie wiem co robić. Ale naprawdę matematyka, wszelakie działania matematyczne były dla mnie udręka. Chodzę do psychologa czy mu o tym powiedzieć boję się .

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz problemy z matematyką, które podejrzewasz, że nie wynikają z braku nauki, ale nieumiejętności opanowania pojęć matematycznych, to jak najbardziej powiedz o tym psychologowi podczas spotkań. Jeśli jest to psycholog szkolny, to skieruje Cię do lokalnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w celu wykonania badań w kierunku dyskalkulii. Są do tego specjalne testy, które zweryfikują Twoje podejrzenia i jeśli będziesz miał rację, pozwolą postawić diagnozę dyskalkulii. Czasami dyskalkulia jest podejrzewana w przypadku, gdy zachodzą jakieś trudności w zakresie logicznego myślenia czy też myślenia przyczynowo-skutkowego. Są to umiejętności niezbędne, by opanować matematykę. Odsyłam zatem do psychologa w poradni w celu postawienia odpowiedniej diagnozy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...