Skocz do zawartości
Forum

Muszę to z siebie wyrzucić. Mam już dość tej je...w du... nerwicy


Gość Neurotyk

Rekomendowane odpowiedzi

Już tu pisałem, ale postanowiłem, że to z siebie wyrzucę i ulżę sobie. Mam już dość tej pier... nerwicy, która powoduje, że duszę się 8 h na dobę i nie mogę złapać oddechu oraz mam ciągle napięte mięśnie których nie mogę świadomie rozluźnić. Nienawidzę Boga za to, że stworzył coś takiego oraz inne choroby i nie chce się ode mnie za przeproszeniem odpiertolic...bo on istnieje, tylko kościół kłamie i wszystkie religie kłamią, on nie jest dobry tylko zły. Inaczej stworzyłby świat bez chorób, receptorów bolu, klęsk żywiołowych i cierpień. Nawciskaja ludziom ciemnoty w kościele, że Bóg jest dobry, a nikt nie obejrzy się dookoła jak wygląda świat stworzony przez niego. I nie piszcie, że ludzie to sami sobie robią, bo to nie ludzie stworzyli receptory bólu, mutacje, wirusy i choroby. Ludzie są w większości niewinni. Bóg to chu...

Odnośnik do komentarza

Przegiąłeś z tym Bogiem, bo to jest symbol, religia jest wymyślona przez ludzi dla ludzi, / Bóg jest w nas, jak głoszą księża/ żeby było łatwiej ludziom żyć, żeby stworzyć jakieś kanony, żeby wskazywać ludziom jak mają żyć, itp.
Potrzeba matką wynalazków, ludzie od zarania wierzyli w różnych bożków, bo mieli taką potrzebę, po to nazywa się wiara, tzn. wierzymy w to czego nie widać ani nie słychać. Z czasem wyparły to wielkie religie.
To tak , żebyś przestał oskarżać kogoś ducha winnego, nomen omen.

Jest to temat rzeka, nie nam to rozstrzygać, dlatego niech każdy wierzy w co chce.

Nie ma to nic wspólnego z chorobami, które trawią naszą cywilizację w coraz gorszym stopniu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość idę spać ziewam

Masz zerowe pojęcie na temat religii katolickiej i jak ona tłumaczy istnienie zła na świecie. Gdybyś się zainteresował trochę tym, co krytykujesz, może byś miał mniej dylematów. Żeby nie było, jestem ateistką, ale ja nie wierzę w Boga z innych powodów, bo to akurat słaby argument.

Odnośnik do komentarza

On ma bardzo dobry argument a ty napisz swój to zobaczymy czy lepszy.
Tak czy owak wszystko jest kwestią wiary lub nie wiary. Ani nikt nie może udowodnić istnienia Boga, chociaż religie maja swoje swiete ksiegi i z nich czerpią, ,fakty,, ani mu zaprzeczyć , bo gdyby mozna bylo udowodnic na 100% ,ze Boga nie ma , to religie by zaginely.To znaczy można jedno i drugie, ale na każdy argument, czy za, czy przeciw zawsze znajdzie sie kontrargument. Zalezy od opcji. Tak ze wiara to wiara i nie da sie tego wyjaśnić.
A złość na Boga nic ci nie da. Tak ten świat stworzony i nic na to nie można poradzić. Ale to prawda że jest duzo niezawinionego cierpienia. Komu i czemu to służy to nikt nie wie.
Rośliny i zwierzęta tez chorują a ludzie są częścią przyrody tej planety i podlegają tym samym prawom życia i śmierci ,tylko bardziej świadomie i dlatego mocniej cierpią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...