Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak porozumieć się z rodzicami?


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Mam problem z rodzicami. Całe życie słuchałam rodziców nie miałam żadnego zdania. Otóż jak takie miałam wybuchła awantura oraz moje poczucie winy. Teraz mam rodzinę i męża. Rodzice nie lubią mojego męża. Ponieważ pierw uważali że jest za biedny tak moja mama uważa. A teraz obydwoje uważają że jest leniwy i loser. Teraz sytuacja jest inna ponieważ wyrażam swoje zdanie ale nadal jest poczucie winy Mama uważa że to pod wpływem męża się zmieniłam. Im się wydaje że na gorsze ponieważ już się nie słucham ślepo. Teraz mi mówiła że mąż chce mnie pod pantofel i zanim się obejrzę nie będę miała nikogo. Nie wiem co o tym myśleć czasami myślę że nie jestem wystarczająca dobra dla niego. Może mi państwo doradzić co mam robić ponieważ jestem w kropce. Dziękuję za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry! Zostałaś wychowana w duchu dyscypliny i posłuszeństwa. Podejrzewam, że Twoi rodzice byli bardzo kontrolujący, uważający, że to oni wszystko wiedzą najlepiej. Ich styl wychowawczy sprawił, że jesteś mało samodzielna w myśleniu i podejmowaniu decyzji, a nawet jeśli już w życiu dorosłym odważysz się na samodzielne wybory i autonomię, to pojawia się krytyka ze strony Twoich rodziców i Twoje poczucie winy. Pamiętaj, że jesteś dorosłą kobietą, masz swoją własną rodzinę, męża, to Ty decydujesz o swoim życiu i masz do tego zupełne prawo, bez względu na fakt, czy to się podoba Twoim rodzicom czy nie. Jeśli chodzi natomiast o relacje z mężem, pamiętaj, że małżeństwo jest miejscem negocjowania swojej pozycji w związku. Nie zapominajcie z mężem rozmawiać, dyskutować, spierać się na argumenty. No i nic Twoim rodzicom do tego, w jaki sposób rozwijacie swoje małżeństwo. Jeśli masz problemy z poczuciem własnej wartości, brakuje Ci pewności siebie, rozważ skorzystanie z pomocy psychologa/ psychoterapeuty. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...