Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy nerwica może powodować niekontrolowane napięcie mięśni?


Gość Neurotyk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Mam taki problem. Otóż mam skłonności nerwicowe. Jeździłem na badania, bo ciągle coś mi dolega, ale zawsze wychodzi że mam wszystko zdrowe. I tu mam pytanie o napięcie mięśni. Wydaje mi się, że mam nerwicę wegetatywną. Mam napięte mięśnie szyi po jednej stronie i cały czas próbuje rozciągnąć to miejsce, rozluźnić, ale nic to nie daje. One są wyraźnie przykurczone i czuję takie świdrowanie w tym miejscu. Mam też problem z oddychaniem, jakby mi wibrowały mięśnie oddechowe i nabieram powietrza w taki przerywany sposób. Miałem robione rtg klatki, spirometrię, USG jamy brzusznej i brzucha i inne badania. Lekarze nic nie znaleźli. Więc jestem pewien nerwicy na 99 procent, mój kuzyn lekarz powiedział, że to wina stresu, a drugi lekarz u którego byłem na jednym z badan też to potwierdził. Powiedzcie mi, czy wy też tak macie. Czy nerwica może napiąć mięśnie które kontroluje tylko układ wegetatywny i nie są poddane woli?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Pani Kamilo. Dammar. Ja pracuję duzo, mam pracę stała i dodatkowa. Nie mam stresu w pracy, ale ja przeżywam nawet najmniejsze głupoty. Najsilniejsze ataki mam wtedy, gdy mam wolne. Wtedy zaczynają się jazdy. Nie mam napadów paniki. Ja mam tylko ciągle objawy somatyczne i uczucie niepokoju. Nie mam napadów niekontrolowanego i silnego leku. U mnie to jest uczucie napiecia rozłożone na cały dzień. Czasem momentami włącza mi się takie myślenie, że mam już po prostu tego wszystkiego dosyc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...