Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co kryje się pod kodem choroby F 29?


Gość Echolokator

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Echolokator

Dzień dobry.

Jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie chorobę o kodzie F 29 określoną przez lekarza jako zaburzenia psychotyczne nieokreślone. Co to tak właściwie dokładnie jest? Jak to się objawia u pacjentów z tym zaburzeniem? U mnie w zaświadczeniu dla MOPS-u lekarz wypisał takie objawy: myślenie magiczne, objawy paranoidalne, agresja, lęki, obniżony napęd, zaburzony kontakt z rzeczywistością. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak , że przez większość życia miałem stany lękowe i depresję plus wiara w dziwne rzeczy takie jak np. przeznaczenie do szczególnej misji czy podsłuchiwanie moich myśli przez ludzi w otoczeniu. Zdarzały się też przelotne halucynacje słuchowe w postaci różnych dźwięków, szeptów bądź pojedynczych głosów wołających mnie po imieniu. Lekarz powiedział , że nie spełniam kryteriów ani schizofrenii ani choroby afektywnej dwubiegunowej choć przeszedłem niejeden epizod depresji i kilka epizodów maniakalnych w tym jeden duży. Gubię się już w tym, ale leki biorę, bo bez nich mi się pogarsza.

Proszę , aby mi ktoś wytłumaczył co to jest to całe zaburzenie psychotyczne nieokreślone.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...