Skocz do zawartości
Forum

Co robić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj 3 letni synek od tygodnia uczęszcza do przedszkola. Nasz dzień zaczyna i kończy się na placzu i prosbach żeby go już tam nie dawać. Wejście do sali jest najtrudniejsze, płacz krzyk i te cierpiące oczka... z dziećmi raczej się nie bawi, Nie szaleje, Nie uśmiecha się... po obiadku kiedy przychodzę odrazu jest płacz...nie wiem co robić? Proszę o pomoc czy tydzień wystarczy żeby zadecydować co dalej?

Odnośnik do komentarza

A może powinnaś pomyśleć o zamianie przedszkola??? Na Białołęce (ul.Zdziarska 61) swoją kolejną placówkę otwiera Tequesta, będzie tam także żłobek, sale są nowoczesne, świetna kadra itp...
Moja córka chodzi do tego przedszkola i nigdy nie miałam z nią takich problemów, na początku był strach wiadomo ale potem mała z chęcią co rano wstawała...

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie zmieniać przedszkola tak od razu. Ile on jest ju w tym przedszkolu? Z własnego doświadczenia wiem, że najczęściej dzieci tak płaczą bo rodzice puszczają c dzieci do przedszkola sami - zamiast być radośni - są smutni, lub nie raz płacza. Nie raz dzieci potrzebują nawet miesiąca aby się zaaklimatyzowac.
Wielkim błędem jest też mówienie : czekam zaraz za drzwiami , musisz tam iść, tylko na chwilę - zaraz przyjdę. Powinnaś również umówić się z dzieckiem rano kiedy przyjdziesz aby ono wiedziało że np. Po obiadku.
Pogadaj również z wychowawczyna ona Ci pomoże. Jeśli nic nie pomoże mozna rozważyć zmianę przedszkola ale zazwyczaj to nie jest rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Czy słyszeliście o aplikacji Inso? Coraz więcej przedszkoli jej używa z zadowoleniem. Kontakt pomiędzy opiekunem grupy, a rodzicem jest zwykle utrudniony w czasie pracy. Dzięki Inso kontakt będzie natychmiastowy. Opiekunowie mogą zostawiać tam wiadomości i inne ogłoszenia. 

 

________________________________________
Aplikacja dla przedszkoli inso.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...