Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak moge sie skutecznie wyciszyc ?


Gość Esmera

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna, jakies 3 lata mam uczucie ze nie moge odpoczac psychicznie. Natlok mysli i charakterystyczne napiecie. Coraz czesciej slysze ze rodzice glosno rozmawiaja i trzaskaja drzwiami. Moj stan moze byc z tego ze w domu mamy klopoty rodzinne i nawet rekoczyny a ja nie mam jak sie wyprowadzic.Czy sa jakies sposoby na poprawe nastroju?

Odnośnik do komentarza
Gość Bóg jest zły

Ale masz tak, że ani na chwilę nie możesz się zrelaksować i nie czujesz ulgi? Bo ja też mam tak od jakiegoś roku. Ciągły niepokój i zniecierpliwienie. Nie mogę w spokoju usiedzieć przy książce, filmie czy nawet rozmowie z kimś. Podejrzewam że to nerwica, ale nie wiem z czego to wynika. Czy ty też masz takie objawy jak opisałem?

Odnośnik do komentarza

Esmera, myślę, że Twoje napięcie i stres wynikają z sytuacji domowej, z tego, że rodzice się kłócą, podnoszą głos, że dochodzi do rękoczynów. Czujesz to napięcie w domu i ono udziela się Tobie samej. Na sytuację i relację między rodzicami nie masz wpływu i za nią nie odpowiadasz. To rodzice powinni zadbać, byś mimo jakichś kłopotów, konfliktów, czuła się bezpieczna i miała pewność, że rodzice Cię kochają. Pamiętaj, że czasami tak jest, że mama z tatą nie mogą dojść do porozumienia, że się rozstają. Nie jest to jednak nigdy wina dziecka. Nawet jak mamie i tacie nie będzie ze sobą po drodze, to zawsze będziesz ich córką, zawsze będą Cię kochać. Co do napięcia i stresu, zastanów się, co najbardziej lubisz i co Cię odpręża. Nie ma jednego skutecznego sposobu. Na każdego działa coś innego. Jedni relaksują się przy książce, drudzy wolą pobiegać albo pójść na basen, a jeszcze inni potrzebują wygadać się znajomym. Jest wiele sposobów, by się odstresować. Musisz odnaleźć swoją własną metodę. W krytycznych momentach możesz skorzystać z pomocy i wsparcia ze strony psychologa albo pedagoga szkolnego. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...