Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Drżenie mięśni, poszerzona źrenica, mroczki przed oczami.


Gość shark88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 9 miesięcy próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie co mi jest. Moje główne objawy to mimowolne skurcze mięśni na całym ciele, głównie odczuwalne w spoczynku. Często są to też ruchy np dużego palca u stopy albo jednego z palców u dłoni, które przechodzą ale zawsze kilka mięśni gdzieś "szarpie" (nogi, ręce, tułów, brzuch, plecy, szyja, mięśnie twarzy).
W lewej stopie czuję niemal cały czas takie lekkie wibrowanie/szarpanie od środka. Szczególnie uporczywe są skurcze powieki, które częściej dotyczą powieki prawej i następują przeważnie po mrugnięciu. Podobnie dziwnym uczuciem są skurcze języka, okolic ust, które występują sporadycznie po kilka impulsów ale też codziennie.

Poza skurczami mięśni czuję w ciągu dnia duże zmęczenie i otępienie, bez względu na to ile śpię. Czasem budzę się rano z szumem w prawym uchu, który po pewnym czasie przechodzi. Czasem też szum pojawia się znikąd w ciągu dnia.

Często miewam też bóle głowy, głównie pod koniec dnia, z uciskiem po prawej stronie głowy, z przodu i w okolicach nosa/oczodołu lub czoła. Ale bóle głowy mam praktycznie od dzieciństwa bardzo często.

Niedawno zauważyłem też, że źrenica prawego oka jest nieco bardziej poszerzona niż lewego. Oczywiście obie reagują na światło itp. ale prawa rozszerza się bardziej. Nie wiem czy to jest stara sprawa czy nowa. Od bardzo dawna mam dziwne uczucie w tym oku jakby coś mi je przyciskało od góry. Taki tępy ucisk. Jeśli chodzi o wzrok to mam dobry (-0.5 w prawym oku) ale w polu widzenia pojawiły się męty oraz co jakiś czas widzę jakby błyszczące placki. Na jasnym tle widzę latające muszki/punkty.

Byłem trzy razy u neurologa (zanim zauważyłem objaw ze źrenicą). Zrobił badania krwi na różne hormony m.in. tarczycy oraz elektrolity. Wszystko w normie. Kazał przyjść za kilka miesięcy po czym na kolejnej, trzeciej wizycie stwierdził, że albo nic mi nie jest albo to ALS i skierował do szpitala na badanie EMG za pół roku... Po wizycie przeczytałem trochę w internecie o ALS i wydaje mi się ten pomysł wręcz absurdalny.

W międzyczasie postanowiłem pójść do okulisty i przebadać oczy (zanim zauważyłem objaw ze źrenicą ale było to niewiele przed tym, może trzy tygodnie). Okulista nie stwierdził żadnego problemu z siatkówką i ogólnie oczami, kazał obserwować ilość mętów.

Poszedłem też do ortopedy ponieważ ze względu na moją pracę mam problemy z kręgosłupem i myślałem, że może to rzutuje jakoś na mięśnie. Pani doktor zrobiła mi prześwietlenie kręgosłupa szyjnego. Wyszło dobrze. Powiedziała, że być może skurcze są wywołane napięciem mięśniowym. Zapisała leki rozkurczające. Nie działają na moje dolegliwości.

Szczerze mówiąc sam już nie wiem co mam z tym wszystkim robić. Staram się podchodzić do tego rozsądnie ale problem męczy mnie już nie tylko fizycznie ale i psychicznie ponieważ nie wiem co się dzieje, chodzę po lekarzach od miesięcy a efektu nie ma. Niestety nie mogę też zażyczyć sobie konkretnego badania ponieważ mieszkam w kraju gdzie takiej możliwości po prostu nie ma. Wszystko musi iść przez lekarza.

Dodam jeszcze, że zadawałem to pytanie poza forum, jako "pytanie do lekarza". Odpowiedź jaką otrzymałem to, żeby zrobić EEG i pytanie czy był robiony rezonans. Oczywiście nie mogę na to udzielić odpowiedzi na portalu (nie da się odpowiadać lekarzowi) ale z opisu, który jest niemal identyczny jak powyżej wynika, że rezonans nie był robiony.

Czy ktoś może się orientować o co w tym wszystkim może chodzić? Czy ktoś miał podobne objawy? Mam wizytę w tym szpitalu za trzy tygodnie ale nie wiem nawet czy to może być coś poważnego, czy powinienem czekać czy może warto zapłacić te kilka tysięcy złotych i pójść na rezonans głowy i szyi prywatnie, bez uprzedniego skierowania od lekarza (tyle to niestety u mnie kosztuje).

Bardzo będę wdzięczny za pomoc.
Mężczyzna 30 lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...