Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak poradzić sobie z nadmierną emocjonalnością?


Gość t...m

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest ze mną nie tak? Jestem bardzo emocjonalnym typem osoby; bardzo intensywnie, wręcz skrajnie czuję negatywne emocje; te pozytywne już nie, w momencie gdy je czuję wypadają one tak blado odnośnie tych negatywnych, że mają one u mnie bardzo małe znaczenie. Druga rzecz dotyczy osób, a raczej mojego trzymania się niektórych: większość ludzi jest mi obojętna do momentu, gdy poznam ''tę osobę'' - nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie potrafię się od niej odczepić, przestać o niej myśleć nawet, gdy ta źle mnie traktuje, a ja o tym wiem. Z jednej strony nie pasuje mi takie traktowanie, a z drugiej czuję bardzo głęboki lęk przed straceniem takiej osoby, nawet jeśli nie łączy nas silna relacja

Odnośnik do komentarza

Wrażliwość emocjonalna na pewno nie jest żadną wadą czy patologią, nad którą należałoby pracować. W Pana przypadku jednak chyba bliżej do anhedonii, czyli niezdolności do przeżywania pozytywnych uczuć, radości albo przeżywanie jej tylko w małym nasileniu. Z kolei na plan pierwszy wysuwają się emocje nieprzyjemne, które powodują dyskomfort. Anhedonie może być symptomem rozwijających się problemów emocjonalnych, dlatego warto byłoby osobiście skonsultować się ze specjalistą. Tym bardziej, że wspomniał Pan, że trudno Panu zakończyć relacje, nawet w sytuacji, gdy są one dla Pana niekorzystne czy wręcz toksyczne. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...