Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czuje przestój w życiu i depresje..


Gość Klara4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
to z czym nie mogę sobie proadzić to jak wygląda moje aktualne życie. Mam 24 lata. Zabrzmi to może kuriozalnie ale jest tak, że jestem w związki rok czasu. Chłopak jest fajny, dogadujemy się i niby jestem z nim szcześliwa a chyba nie jestem. Niby się kochamy, rozumiemy, chcemy spędzać czas a z drugiej strony nie mam co do tego pewności. Nie czuję się tak od środka do końca szcześliwa. Mam w nim oparcie a osobiscie czuje się trochę samotna. Mamy plany na przyszlosc a z kolei ja nie jestem chyba go do konca pewna. Nie wiem dlaczego tak jest.

Dodatkowo chyba mam coś z depresji.
Niedawno mialam taka sytuacje, ktora pomoze mi to zilustrować. Bylam u rodziny z wizytą w ktorej pojawilo sie male dziecko. W pewnym momencie zaczelam sie zle tam czuć. To narastało az w koncu sie rozplakalam i musialam wyjsc. Nie wiem co to spowodowało.

Czuje sie z tym beznadziejnie, boje sie o przyszłość, nic mnie obecnie nie cieszy i boje się tego uciekającego mi czasu. Co robić z tym i skąd to się bierze? Czy to depresja? Nigdy nie mialam odpowiedniej samooceny ale bez przesady, znam swoją wartość choc się nie doceniam oficjalnie. Proszę o jakieś inne opinie niż moja. Nie chce w ten sposób przeżyc życia bo nie do konca mi to odpowiada :(

Odnośnik do komentarza

Ale to nie tylko występuje teraz. Wczesniej tez tak miałam,tez było mi zle. To straszny stan i mam wrazenie ze nie dam rady z tego wyjść. Musiałoby sie coś zmienić w moim zyciu o 180 stopni chyba zeby ruszylo.
W jaki sposob i jak wyglada taka terapia? Na czym to polega?

Odnośnik do komentarza

Witaj, po tym co piszesz faktycznie można miec wrazenie, ze dotknęla Cie depresja. Takie wewnetrzne przygnebienie to najczestszy objaw. Ciezko sobie samemu poradzic ale niektorym sie udaje. Jesli potrzebujesz pomocy to zostaje psycholog. Jesteś mloda i szkoda marnowac sobie tego czasu który teraz masz na depresje.
Co do chłopaka. Wszystko niby fajnie a jednak nie ? To oznacza,że jednak nie jest tak fajnie. Może tylko go tolerujesz w tym związku albo to już przyzwyczajenie? Ciezko powiedzieć ale gdybyś byla naprawde szczesliwa to związek przysłoniłby Ci wszstko inne i nie byłabyś w takim stanie. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nie da się stwierdzić, czy opisane objawy świadczą o depresji, czy nie. Owszem, mogą to być symptomy depresji, ale nie muszą. Równie dobrze może to być jakiś kryzys emocjonalny. By postawić rzetelną diagnozę, konieczna jest wizyta u specjalisty, który np. zleci wykonanie testu Becka na depresję. Możliwe, że leczenie farmakologiczne wcale nie będzie potrzebne, że wystarczy terapia i wzmocnienie samooceny. Dlatego z całego serca zachęcam do osobistej wizyty u specjalisty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...