Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

O podstępie i manipulacji, czyli czego się nie robi...


Rekomendowane odpowiedzi

aby osiągnąć cel nieosiągalny

Pozwoliłam sobie w desperacji założyć ten wątek. Liczę na to, że uda mi się zwabić tu podstępem jakieś dobre dusze i wykorzystać je do własnych celów. Nieosiągalnych zresztą w „normalny” sposób.

Ogólnie chodzi o to, że w paru kwestiach zawodowych walnęłam głową w mur i usłyszałam, że „się nie da” - chodzi w tym przypadku o pozyskanie wsparcia instytucjonalnego na przeprowadzenie pewnych badań. A ponieważ ja nie przyjmuję do wiadomości, że czegoś się nie da, jeśli się to da zrobić, więc korzystając z dosyć prymitywnego narzędzia bezkosztowo opracowałam ankietę dotyczącą jednego z interesujących mnie zagadnień.

Mam wobec tego ogromną prośbę do osób, które zechciałyby ją wypełnić i/lub mogłyby rozpropagować wśród własnych znajomych: nie bądźcie zbyt asertywni i przeklikajcie ankietę, pozwalając wykorzystać się do moich celów ;-) To dla dobra nauki. I przy pełnej świadomości z mojej strony, że wyniki nie będą reprezentatywne na skalę ogólnopolską. Jakichś wstępnych, w miarę rzetelnych wyników jednak potrzebuję, żeby ruszyć cokolwiek z miejsca. Innymi słowy: wolę polec w boju niż poddać się bez walki.

W ramach wyjaśnienia – ankieta dotyczy kompetencji kluczowych w życiu zawodowym. Jeśli ktoś zdecyduje się wziąć w niej udział to bardzo proszę o zwrócenie na to uwagi i oddzielanie tej sfery od życia osobistego. Na przykład w życiu osobistym ktoś codziennie komunikuje się w języku ojczystym, ale zawodowo siedzi w jakiejś kanciapie, gdzie całymi dniami nie ma się do kogo odezwać i na przykład lutuje kabelki. Dana osoba praktycznie wcale nie posługuje się językiem ojczystym do realizacji celów zawodowych, codziennie natomiast wykorzystuje kompetencje naukowo-techniczne.

Jeśli ktoś nie ma zamiaru ankiety wypełniać lub traktuje to jako bzdury/stratę czasu to proszę z kolei o nie wchodzenie w nią i nie pozostawianie odpowiedzi jakichkolwiek żeby były. Jest ustawiony podgląd wyników, będzie można podejrzeć i pytania, i sumaryczne odpowiedzi, jak się trochę tego uzbiera.

A oto link do ankiety: https://learningapps.org/display?v=ps52e2uua18

Odnośnik do komentarza

A co ma ta ankieta do wsparcia instytucji?
Przecież nie bedzie nawet wiarygodna, nikt poważny, tym bardziej instytucja, nie weźmie tego pod uwagę.
Napisz o jakie badania Ci chodzi, czemu mają służyć i czy coś zmienią w życiu człowieka.

Nie mówiąc już, że do takich badań wykorzystywanie forum jest nie na miejscu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

No toż właśnie napisałam, że podstęp i manipulacja z mojej strony :-)
Ktoś wchodzi, myśli, że jakiś dramat się wydarzył, a tu rozpostarte w drzwiach pajęcze sieci.

Swoją drogą, ciekawa rzecz - wiele osób w formie bardziej zawoalowanej postępuje tak na co dzień: wszyscy, którzy np. nie dożyją do jutra, będą nieszczęśliwi, albo coś tam jeszcze sobie zrobią, jeśli druga osoba w te sieci nie wpadnie, spełniając ich żądania.

A przymusu, żeby wypełniać przecież nie ma. Jak zacznę opisywać pół swojego CV to już nikt nie wypełni (na razie też nie widzę odważnych), bo się wystraszy.

Póki co możemy sobie pogawędzić o podstępach, manipulacjach, wykorzystywaniu forum. Też zresztą widzę, że wiele osób je wykorzystuje - żeby użalać się nad sobą i szukać usprawiedliwienia dla własnych błędów, ale przecież nie po to, żeby uzyskać pomoc i wsparcie. Natura ludzka straszliwie jest pokrętna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś działa podstępnie to o tym nie mówi, Ty mówisz i ja nie widzę na czym niby ma polegać ta Twoja manipulacja...
Chcesz osiagnąć swoj cel skrótami, co Ci i tak nie wypali, więc pomysł, sorry ale do bani, kolokwialnie mówiąc.

Co do ostatniej kwestii to piszą również osoby, które oczekują pomocy i wsparcia, jak i te które chcą się wyżalić, nie mówiąc o trollach wymyślających tematy, czy spamerach...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie była taka prędka w ocenianiu do czego mają służyć fora. Służą do wszystkiego. Są by rozmawiać. Nikt nie określił nigdy warunków i tematów.
Jeżeli mogą pojawiać się na nich trole, wieczyście nieszczęśliwi czy inne dziwadła to nie widzę żadnego powodu by nie mogła się na forum znaleźć ankieta.
Uważam, że racjonalniej byłoby ja puścić np. wśród znajomych na facebooku, ale może ankieta tutaj to też forma badania ;-)

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem ankietę , i co ma tu być manipulacją. Prosisz wprost o pomoc to ją otrzymujesz w miarę możliwości. Podałaś otwarcie że chodzi o wypełnienie ankiety. To nie jest manipulacja tylko dziwnie przedstawiona prośba.
Efekt byłby ten sam jak pytanie było by sformułowane tak.
Witam Państwa zajmuje się bezsensownym badaniem które muszę wykonać proszę o pomoc w wzięciu udziału w niej.
Forma pytania może być różna żeby osiągnąć podobny efekt.
Troszkę za długo w KORPO pracujesz lub siedzisz w polskich szkołach mózg zaczyna się męczyć. Odpocznij

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...