Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co znaczą myśli samobójcze u 14-latki?


Gość 5...d

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym poczekał. Dlaczego? Bo gdy podczas lekcji zabierają cię do pedagoga, wszyscy wiedzą, że jest coś nie tak. I to może nie być dobry pomysł. Psycholog lepszy, ale szczerze 14 latkowie się zabijają? Nie uważam, by osobowość tak młodej osoby nawet przeżywającej coś strasznie, popchnęła ją do okaleczenia się, a skoro ma myśli, i jeszcze o tym informuje.. Pogadać z nią, skąd one są, dlaczego od kiedy, czy rodzic coś może zrobić to wiek w którym dziecko liczy na rodziców bardzo. Nie orajcie głowy potem piękne wspomnienia psycholog z dzieciństwa.

Odnośnik do komentarza

Raszer, ja nie mówię, żeby do pedagoga szła podczas lekcji, a tym bardziej, żeby ją tam "zabierali" siłą.

Może iść po lekcjach, do tego na własnych nogach. Dziewczyna 14 lat to już nie niemowlę - poradzi sobie z dotarciem we właściwe miejsce w odpowiednim czasie.

A co do myśli samobójczych nastolatków - nie bagatelizowałabym. Zawsze jest jakiś powód i były przypadki samobójstw nawet wśród młodszych osób.

Też miałam lat naście i ciągle pamiętam, co bolało, jak bardzo bolało, jak długo bolało i przez kogo bolało. Z kapusty nie wyskoczyłam i coś tam wiem o genezie tego typu myśli. To, że nie każdy nastolatek się zabija to jeszcze nie jest wystarczający powód aby cierpiał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...