Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy podane objawy świadczą o schizofrenii?


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mój chłopak powiedział mi, że zdiagnozowano u niego w dzieciństwie w wieku ok.5 lat schizofrenie. Teraz ma 21 lat i od dłuższego czasu się nie leczy i przyjmuje środki odurzające.ma czasem takie ataki o których zawsze mnie informuję. Podczas takiego ataku zaczyna tracić świadomość, ma drgawki, zgrzyta zębami, siedzi lub się kuli, ma pusty wzrok poci się, nie ma z nim kontaktu, mam wrażenie że boi się pewnych odgłosów i że wtedy coś widzi, potrafi ocknąć się na chwilę i znów to samo, czasem ma wielkie oczy i źrenice. Po tym ataku jest strasznie osłabiony, zmęczony, nie ma chęci na nic, czasem płacze i tylko leży. Często ma dziwne nastroje i zachowania. Czasem jest wszystko dobrze i nagle jemu odbija staje się agresywny nic mu nie pasuje albo odbiera wszystko za atak . Ma czasem takie okresy gdzie coś sobie skręca do głowy i odbiera wszystko i wszystkich źle. Potrafi ze mną zerwać i zwalić cała winę na mnie. Raz bez powodu jest obrażony potem zly albo wręcz odwrotnie do rany przyłóż. Bardzo niepokojąca jest jego nieistniejąca przyjaciółka Sara. Widzi ją od dziecka od ląd miał 5 lat i ona do tej pory jest w wieku 5 lat. Rozmawia z nia w głowie, ona do niego mówi i siedzi obok niego. Zawsze ja widzi. Czy to napewno jest schozofrenia? Proszę o wypowiedzenie się na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Diagnoza przez Internet nie jest możliwa, tym bardziej, że Pani chłopak przyjmuje środki psychoaktywne. Nie wiadomo, co dokładnie bierze (stymulanty, halucynogeny?). Objawy, jakie Pani opisała (dziwne doświadczenia, drgawki, wahania nastrojów, impulsywność, objawy psychotyczne) mogą świadczyć o zaburzeniach schizofrenicznych, ale takie same objawy mogą pojawić się także po zażyciu narkotyków, dlatego diagnoza różnicowa przez Internet nie jest możliwa. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry. Odsyłam do specjalisty i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...