Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk czy może choroba?


Gość dziewczyna535

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziewczyna535

Witam,
od dzieciństwa posiadam lęk który nazywam się emetofobią ( lęk przed wymiotowaniem ). Moi rodzice nie brali tego lęku na poważnie bo uważali że z niego wyrosnę ( aktualnie mam skończone 16 lat). Dwa lata temu mój lęk osiągnął taki stan że dzień w dzień pytałam się rodziców czy się dobrze czują i czy nie jest im niedobrze. Jeżeli ktoś w domu wymiotował ja zamykałam się w pokoju, brałam oczyszczacz powietrza do pokoju i płakałam. Nie chciałam się zarazić. Bardziej bałam się i boję jak ktoś wymiotuje niż ja, chociaż ja podczas wymiotowania jestem wykończona i pewnie to przez to. Moja mam zdecydowała się żeby pójść ze mną do psychologa a on powiedział mi tylko że to ostatnia chwila na to aby zacząć psychoterapię. Moja terapia trwała rok i na prawdę dużo mi pomogła. Fakt, boje się nadal wymiotowania ale nie panikuję jak kiedyś. Podobno lęku nie da się zniszczyć da się go jedynie zminimalizować. Jest jednak pewna rzecz którą mam od zawsze i nikt ani nic nie pomaga mi jej zniwelować. Napady bólu. Potrafię siedzieć przy komputerze, czytać książkę i nagle zaczyna mnie boleć żołądek, robi mi się niedobrze i cała drżę. Trwa to minimum 10-15 minut. Nic wtedy nie chce mi przejść przez gardło. Wtedy zaczynam nakręcać się że mam wirusa albo coś takiego i wszystko się nasila. Czy to lękowe czy może jednak coś chorobowego? Czytałam że osoby z nerwicą tak mają. Aha no i jeszcze dosyć często jak na mój wiek boli mnie głowa i kark :/

Odnośnik do komentarza

Objawy somatyczne, jak ból mogą mieć podłoże psychiczne, lękowe. By jednak to założyć, konieczne jest wykonanie odpowiednich badań, które wykluczą inne przyczyny, czyli w Twoim przypadku warto byłoby zbadać żołądek czy chociażby zrobić prześwietlenie karku, by sprawdzić, czy wszystko jest ok. Jeśli badania wyjdą w porządku, najprawdopodobniej objawy bólowe mają źródło w psychice. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Bóle głowy i mięśni, to na tle nerwowym.Mięśnie się spinają i bolą.Miałam tak przy nerwicy lękowej.Robilam badania,prześwietlenia kręgów szyjnych,przepływ źył szyjnych i wszystko ok.Żołądek oczywiście zbadaj ale nerwy grają tu dużą rolę i tak odczuwasz.Nie możesz nic przełknąć, bo masz wrażenie guli w gardle?To też na tle nerwowym,że coś zlego się z Tobą dzieje a to siedzi tylko w Twojej glowie.Dla pewności zrób sobie TSH tarczycy,bo ona też ma podobne objawy jak nerwica

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...