Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak interpretować wyniki badania echo serca?


Gość g...l

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie echo serca wykazało: poszerzenie całej aorty wstępującej, powiększenie jamy lewego przedsionka, wielkość jam komór prawidłowa, przerost mięśnia lewej komory. Prawidłowa funkcja skurczowa, rozkurczowa oraz ciśnienie napełniania lewej komory. Zastawki bez cech dysfunkcji. Osierdzie wolne. Aorta:opuszka3,8 wstępująca: 4,2 Przegroda 1,2Lewy przedsionek4,4 Lewa komora 4,9/2,6 Prawa komora3,5 Tylna ściana0,9 Zastawka aortalna płatki zwłókniałe z drobnymi zwapnieniami, ruchome. Proszę o ocenę czy jest poważnie czy poszerzenie całej aorty wstępującej świadczy o tętniaku. Mąż ma 38 lat. Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza

Na przyszłość: takimi rzeczami ma się zajmować lekarz, specjalista, a nie osoby z netu. U mnie to wyglądało tak, że zapisałem się na wizytę do Multimedu w Wawie od razu z konsultacją. Dostałem konkretne porady, podpowiedzi. Wszystko na wypasionym sprzęcie, z wizytą na godzinę, bez czekania. Termin mieli już po kilku dniach - i tak to powinno przebiegać. Nie bawcie się w samodzielnie ocenianie wyników badań - do tego trzeba mieć kompetencje, doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...