Skocz do zawartości
Forum

4-letnie modelki


Rekomendowane odpowiedzi

Takim dzieciom nieświadomie wyrządza się dużą krzywdę. Decyduje się za nie - jak mają wyglądać, w jaki sposób zachowywać się. To, do czego zachęcają,a nieraz przymuszają matki na konkursach miss jest frustrujące. Oglądałam kilka takich programów i zaobserwowałam w jak silnym stopniu matki dziewczynek realizują dzięki nim własne potrzeby i maskują własne niezadowolenie z życia. Chciałyby zobaczyć w swoich dzieciach siebie, osiągnąć być może to, czego nie osiągnęły same. To, że od najmłodszych lat ktoś jest kreowany na wymyślony przez rodziców sposób wpływa na jego późniejsze postrzeganie siebie i swojej seksualności. Mała dziewczynka nie rozumie, nie wie kim chciałaby być, nie czuje jeszcze swojej kobiecości. To zostaje zbyt wcześnie rozbudzone i przybiera bardzo sztuczną formę. Dzieci nie muszą, nie powinny być takie jak wymyślą sobie ich rodzice. Konkursy miss pokazują jedynie, jak duże presje otrzymują takie dziewczynki i tym samym tracą szansę rozbudzania swojej indywidualności. Przez pewien czas może wydawać się, że są z tego zadowolone, cieszą się z osiągnięć. Na dłuższą metę nie jest to korzystne. Dziecko powinno być dzieckiem, a nie realizować marzenia swoich rodziców i osiągać za nich sukcesy.

Odnośnik do komentarza

makijaż to małe halo, ale te doklejane rzęsy, opalanie natryskowe, treski, tipsy i inne dziwne rzeczy, które dzieciom w ogóle nie powinny przychodzić do głowy. Dla mnie to jest czysta seksualizacja dziecka.... Dziewczynki wyglądają jak małe kopie ich matek, starają się wyglądać seksownie (SIC!). Wykonują dziwne tańce polegające na kręceniu pupą, potrząsaniem ,,piersiami" i pośladkami, robią słodki minki, dziubki wymalowanymi na czerwono ustami... A tak naprawdę mają one tylko po kilka lat... a potem dziwią się ze pedofile są co raz bardziej zuchwali...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...