Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Depresja czy skutki odstawienia leków?


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku czerwca byłam u psychiatry, który zdiagnozował u mnie początki depresji i zalecił psychoterapie i leki (Asentre). Po 2 miesiącach stosowania leków mój opiekun prawny nie wyraził zgody ani chęci na wizyte kontrolną u psychiatry, zostałam zmuszona do odstawienia leków. Po tygodniu po odstawieniu zaczęły się straszne wachania nastroju, jestem strasznie drażliwa, moja samoocena spadła do prawie zera razem z popędem seksualnym którego nie odczuwam prawie w ogóle, zamykam sie w sobie i mam trudności z otwartą rozmową z moim partnerem. Wieczorami odnosze uczucie strasznego zagubienia, zaczynają wracać myśli o samookaleczaniu sie od którego byłam kiedyś bardzo uzależniona. Czy to depresja? Czy tylko skutki uboczne odstawienia leków?

Odnośnik do komentarza

Dlaczego opiekun odmówił wizyty kontrolnej?2 miesiące leczenia,to stanowczo za krótko i dlatego znowu odczuwasz skutki depresji.Po drugie,to psychiatra decyduje o odstawieniu leków i odstawia się je stopniowo a nie ot tak,nie biorę i już.Opiekun tylko Tobie zaszkodził,bo depresja lubi wracać ze zdwojoną siłą.Po lekach libido spada,nasz umysł jest trochę,,zamulony'',może być brak koncentracji ale jak organizm przyzwyczai się do leków,lub po skończonym leczeniu,wszystko wraca.Porozmawiaj z opiekunem,że potrzebujesz leczenia i niech psychiatra uświadomi opiekuna,że leczenie jest potrzebne w Twoim przypadku i że możne potrwać nawet rok albo dłużej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Rozmowa z opiekunem nic nie daje. Zakończył moje leczenie bo stwierdził że nie widać po mnie żadnej depresji. Każda próba podjęcia rozmowy na temat kontynuowania mojego leczenia kończy się wielka awantura, płaczem i konsekwencjami, które są naprawdę duże. Niestety, ale rozmowa z opiekunem o wizycie i dlaszym leczeniu nic tak naprawdę nie da a skończy się awantura która będzie sie ciągnąć i "dobijać" mnie przez długi czas. Nie chce powtórki z ostatnich tygodni maja kiedy o tym sie dowiedzieli. Już raz to przeżyłam i nie wiem czy wytrzymam kolejny.

Odnośnik do komentarza

Dwa miesiące farmakoterapii to zbyt krótko, by mówić o jakimkolwiek działaniu terapeutycznym. Leki psychotropowe zaczynają działać dopiero po około 3-4 tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Ty ledwo zaczęłaś brać leki, a już je odstawiałaś. Do tego odstawiłaś samodzielnie, bez konsultacji z lekarze psychiatrą. Czy stopniowo redukowałaś dawkę leku, czy leki odstawiłaś z dnia na dzień, bo skończyło się opakowanie? Zbyt radykalne i szybkie odstawienie leków może skutkować całą gamą objawów niepożądanych, jakie opisujesz. Niewykluczone, że na to nałożyły się też objawy depresyjne. Postaraj się nakłonić swojego opiekuna do ponownej wizyty u lekarza. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...