Skocz do zawartości
Forum

Czy podane objawy świadczą o autyzmie u dziecka?


Gość r...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój synek skończył 2 latka. Rozwijał się prawidłowo. W wieku 15 miesięcy zaczął chodzić. Jest usmiechniętym pogodnym dzieckiem. Wcześniej nie był wgl zainteresowany zabawkami. Z czasem zauważyłam, że zaczął się interesować nimi bardziej. Martwi mnie bardzo ubogi zasób słów. Mówi mama tata kotek ide gdzie cześć tak.Potrafi powiedziec mama daj, tata daj, daj mniam Bardzo duzo mowi w swoim jezyky. Czasami mam wrazenie ze to co mówi po swojemu brzmi jak np. dziękuję itp. Bardzo lubi sie przytulac. Na obcych reaguje różnie. Jak się z nimi już "oswoi" to ich zaczepia przez np. ciągnięcie za nogawkę lub krótki dotyk. Uwielbia zwierzęta. Potrafi wskazywać paluszkiem, lecz nie zawsze. Nie zawsze reaguje na swoje imie. Czasami zrobi to od razu a czasmi dopiero za trzecim badz czwartym razem. Do hałasu jest przyzwyczajony, chyba ze jest to jakis nowy bardzo głosny to wtedy przychodzi do mnie na rece lecz nie płacze. Czasami zatyka uszy, ale to wyglada jakby sprawdzal co sie stanie jak je zatka. Lubi ogladc ksiazeczki. Niestety nie potrafi wskazac gdy pytam gdzie jest na obrazku kotek piesek itp. Naszym ogromnym bledem bylo to ze tv zawsze byl obecny. ok 2 miesiecy temu calkowicie go wykluczylam. Zauwazyłam ze syn nie budzi sie w nocy, wiecej mowi ( choć i tak bardzo malo jak na swoj wiek). Pytanie brzmi czy to autyzm (tak powiedziala nami pani doktor na bilansie, lecz sama nie byla pewna) czy skutki ogladania bajek. Jezeli sa to skutki tv, jak pomoc mojemu dziecku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...